Πρώτο φιλικό στο στάδιο με νίκη

Μετά από πολύ καιρό ο ΑΟ Τρίκαλα  έπαιξε εντός έδρας φιλικό και αντιμετώπισε  τον Δωτιέα Αγιάς. Οι  κυανέρυθροι επικράτησαν με 2-1 σε ένα μέτριο γενικά παιχνίδι αν και έδειξαν καλύτερη εικόνα από προηγούμενα ματς.

Μόλις στο 8′ ο  Κουσκουνάς πέτυχε το 1-0 μετά από μπαλιά του Σισοκό.

Στο β’ ημίχρονο και στο 55′ ο συνδυασμός Λώττα Ριζογιάννη έφερε τον Σισοκό σε θέσης βολής κι αυτός έκανε το  2-0.
Ενα λεπτό αργότερα  ο Βλησσαρούλης επωφελήθηκε από λάθος και  με δυνατό σουτ διαμόρφωσε  το τελικό 2-1.

Να σημειώσουμε ότι στο πρώτο ημίχρονο ο ΑΟΤ είχε δοκάρια με τον Κουσκουνά, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο κλασικές ευκαιρίες με Κοντογέωργο, Παπαδογεώργο, Αλεξίου και Τσιαφίτσα.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ: Γρηγοριάδης (46’ Παϊτέρης), Μπολάκης (63’ Κοντογεώργος), Νιάρος (63’ Μπρατσίστας), Γκοβίνας (63’ Κατσαντώνης), Λουκάς, Ριζογιάννης, Λώττας (63 Νίντος), Ζούμα (74’ Παπαδογεώργος), Σισοκό (63’ Τσιαφίτσας), Κουσκουνάς (63’ Αλεξίου), Κουτσιανικούλης (63’ Κωστόπουλος).
ΔΩΤΙΕΑΣ ΑΓΙΑΣ: Μπατέτσιος (46’ Εριόν), Γιαννακόπουλος, Τσακάλι (64’ Τέλλης), Ανάδογλου (68’ Λουίζ), Ντακούλας, Λεβαντσιώτης (46’ Χατζής), Δρόσος (77’ Μεντζέ), Αποστολάκης (60’ Φουκαλάς), Τάρτας, Παϊτέρης (73’ Γιανάκος).
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Λεωνίδας, Μανασής – Σταφυλάς.
*Δεν αγωνίστηκαν για τον ΑΟΤ οι Σανδραβέλης και Παπακώστας που ταλαιπωρούνται από ίωση, Ενώ τραυματίες είναι οι Μπακρατσάς και Αγρόδημος.
*Το επόμενο φιλικό είναι 1η Οκτωβρίου με την ΑΕΛ, ενώ κλείστηκε και φιλικό με τον ΠΟ Φήκης την Τετάρτη 5 Οκτωβρίου εκτός έδρας.