Καθάρισε με 3-1 ο ΟΣΦΠ, ήττα του Παναθηναϊκού από ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ αν και βρέθηκε να χάνει με 2-1 μέχρι το 85′ εκμεταλλεύτηκε το γεγονός πως έπαιζε με παίκτης παραπάνω, πέτυχε δύο γκολ, το δεύτερο στο 90+5′ με σκόρερ τον ΤσιλιανίδηΟι πράσινοι με τη δεύτερη συνεχόμενη ήττας τους έπεσαν στην πέμπτη θέση, πίσω από τον Αστέρα, ενώ την ίδια ώρα ο ΟΦΗ με τη νίκη του αυτή έκανε ένα σημαντικό βήμα για την είσοδο στην πρώτη εξάδα.

Ο ΟΣΦΠ 3-1 τον Παναιτωλικό

Οι ερυθρόλευκοι επικράτησαν 3-1 της ομάδας του Αγρινίου, με τον Γκάρι Ροντρίγκες να είναι ο πρωταγωνιστής, καθώς σκόραρε δύο φορές στο παιχνίδι.

Τέσσερα λεπτά ήταν αρκετά για τον Ολυμπιακό, ώστε να δείξει την κυριαρχία του. Άνοιξε το σκορ στο 1ο λεπτό ο Βαλμπουενά, ενώ στο 4′ ο Ροντρίγκες έκανε το 2-0. Μείωσε ο Μόρσεϊ στο 28′ για να κλειδώσει το τρίποντο εξτρέμ από το Πράσινο Ακρωτήρι στο 73′.

Στην βαθμολογία ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός έφτασε τους 50 πόντους, ενώ στην 10η θέση με 21 πόντους παρέμεινε η ομάδα του Αγρινίου.