Στοπ και πάλι στον Παναθηναϊκό, νίκη Απόλλωνα

Χωρίς νίκη μακριά από το γήπεδο του έμεινε ο Πναθηναϊκός καθώς έχασε  και στην Τρίπολη με 2-1. Προηγήθηκε με τον Καρλίτος η ομάδα του Γιοβάνοβιτς, το γύρισε σε 12 λεπτά ο Αστέρας.

Με απόκρουση του Κότσαρη στις καθυστερήσεις σε εκτέλεση πέναλτι του Περέα, ο Απόλλωνας Σμύρνης έκανε… σεφτέ στο πρωτάθλημα και επικράτησε του ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0 για την 7η αγωνιστική της Super League.

Εν τω μεταξύ ο κατήφορος για τον Ατρόμητο συνεχίζεται…Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου δεν τα κατάφερε απέναντι στον Ιωνικό στο Περιστέρι για την 7η αγωνιστική της Superleague (0-2), γνωρίζοντας την 5η ήττα του στο φετινό πρωτάθλημα και έπεσε στην τελευταία θέση, μένοντας στους 2 βαθμούς.
Οι Περιστεριώτες έχουν να γευτούν τη χαρά της νίκης από τις 15 Μαΐου 2021 (1-0 τον Βόλο για τα πλέι-άουτ), ενώ μετρούν 13 διαδοχικά ματς χωρίς νίκη (6 φιλικά, 7 επίσημα).