Πέρασαν από τη Λυγαριά τα Μετέωρα

Τα Μετέωρα επέστρεψαν στην Α Ερασιτεχνική με νίκη . Κέρδισαν εκτός έδρας την Λυγαριά με γκολ που σημείωσε ο Αλμπάνης στο 55′ Οπως αναφέρει το spοrtskalabaka αν και είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο ημίχρονο, είχαν δύο αναγκαστικές αλλαγές κάτι που τα έκανε να αναπροσαρμόσουν τα πλάνα τους. Επιθετικά δεν μπόρεσαν να φανούν απέναντι σε μία άκρως μαχητική ομάδα.

H  Λυγαριά είχε και δύο πολύ καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, αλλά  τα Μετέωρα άνοιξαν το σκορστο 55, όταν ο  Τζανόπουλος βρήκε τον Φορτούνη, αυτός πέρασε τη μπάλα για τον Σ. Αλμπάνη ο οποίος με συρτό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 0-1.. Στη συνέχεια έκλεισαν όλους τους χώρους και δεν κινδύνευσαν ιδιαίτερα, ενώ επιθετικά είχαν μια καλή στιγμή με τον Σκρέκα, αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν και δεύτερο τέρμα.

ΛΥΓΑΡΙΑ (Νίκος Κακούσιος): Τεντολούρης, Τζιορτζιώτης (69′ Οικονόμου), Χασιώτης, Αντωνίου (69′ Λιάκος), Καραλής, Κλιάφας, Τσιορλιανός, Τσερέρας, Κοθράς (55′ Δημητρίου), Πατρίκαλος (79′ Χαρατσίδης), Δημόπουλος (55′ Ντραγκότι).

ΜΕΤΕΩΡΑ (Χρήστος Αυγέρος): Γκουλιώνης, Μπαούτης, Γκόβαρης, Φορτούνης, Ζήσης, Τζανόπουλος, Α. Αλμπάνης (24′ λόγω τρ. Νταλούκας), Β. Αλμπάνης, Σ. Αλμπάνης (81′ Σαμούτης), Κοτσιλιάνος (41′ λόγω τρ. Σκρέκας), Τσιάμης (81′ Θ. Λιακόπουλος).