Η ΑΕΚ δύσκολα τον Άρη- σκόνταψε ο Παναθηναϊκός

Η ΑΕΚ πήρε το ντέρμπι με τον Άρη, επικρατώντας με 2-1 στο ΟΑΚΑ, χάρη στα γκολ των Μήτογλου στο 16′ και Μάνταλου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 37ο λεπτό. Ο Άρης μείωσε στο σκορ με τον Ματέο Γκαρσία στο 74ο λεπτό, προσπάθησε να βρει το γκολ της ισοφάρισης, δίχως αποτέλεσμα, με το 2-1 να παραμένει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα της λήξης.Ο Παναθηναϊκός αναδείχθηκε ισόπαλος χωρίς σκορ (0-0) με τον ΟΦΗ, όπως και  Λαμία και Ατρόμητος αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2. Ο Ατρόμητος προηγήθηκε δύο φορές με τους Στρούγγη (19΄) και Βασιλαντωνόπουλο (58΄) για να ισοφαρίσουν ισάριθμες φορές οι γηπεδούχοι με τους Παπαδόπουλο (αυτ. +45) και Αραμπούλι (79΄). Έτσι, ο Ατρόμητος παραμένει ουραγός στο πρωτάθλημα με μόλις 3 βαθμούς, μετά από 8 αγωνιστικές, ενώ η Λαμία έχει 6 βαθμούς.