Πέρασε και από τον Παλαμά ο Αίολος

Το νικηφόρο σερί του Αίολου δεν χάλασε ούτε στην έδρα του Παλαμά. Το Τρικαλινό συγκρότημα βγάζοντας τη γνωστή μαχητικότητα επικράτησε με  68-87 των Τιτάνων και συνεχίζει με το απόλυτο την διαδρομή προς το φινάλε του Α Γύρου. Με διαφορά δέκα πόντων από την α’  περίοδο οι παίκτες του Αιόλου έδειξαν πως ήταν καλύτεροι και υπέρτεροι των γηπεδούχων που πάλευαν να τους φτάσουν αλλά δεν είχαν πολλές λύσεις στις δύο ρακέτες.

Το ματς δεν είχε εναλλαγές, ο Αίολος ήταν μπροστά σε όλα τα δεκάλεπτα και στην τελευταία περίοδο με επί μέρους σερί έφτασε στο τελικό σκορ τσεκάροντας την ογδοη νίκη στο πρωτάθλημα.  Την επόμενη Κυριακή και πριν τη διακοπή για τις γιορτές ο Αίολος  θα υποδεχθεί τον Ολυμπιακό Βόλο μέσα στο δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο της πόληας και θα ψάξει ένα ακόμα ροζ φύλλο.

Δεκάλεπτα: 16-26, 31-46, 52-68, 68-87