«Καρυδάτο» διπλό!!!

Ο ΑΟΤ κέρδισε με 1-2 στην Ηγουμενίτσα και πέρασε μόνος στην κορυφή

Συντριπτικά ανώτερος του Θεσπρωτού ο ΑΟΤ πήρε υπερπολύτιμη νίκη με 1-2 και μέχρι να παίξει αύριο ο Ιωνικός απολαμβάνει μόνος την κορυφή της Φούτμπολ Λιγκ.

Τα Τρίκαλα έχασαν πάμπολλες κλασσικές ευκαιρίες να σημειώσουν πολλά γκολ απέναντι στον Θεσπρωτό που έπαιξε έξυπνα περιμένοντας πίσω τους «κυανέρυθρους» και βγαίνοντας στις αντεπιθέσεις.

Η ομάδα του Περικλή Αμανατίδη δεν πτοήθηκε όταν ο Θεσπρωτός ισοφάρισε το γκολ του Σταματή με το οποίο προηγήθηκαν στο 54’με τον Κολλά πέντε λεπτά αργότερα (59′) και πήρε την σπουδαία νίκη με τον Παπαγεωργίου στο 77’.

Τα Τρίκαλα εξαργύρωσαν ουσιαστικά την πολύ καλή εμφάνιση της επανάληψης όπου ο Ισπανός Πελάεθ πήρε πάνω του την ομάδα και μαζί με αυτόν ανέβηκαν και οι υπόλοιποι.

Θεσπρωτός: Κωνσταντάκος, Καρβούνης, Νόνης, Σερβιλάκης, Βιγιαφάνιε, Κολτσίδας, Γώγος (72΄Κωνσταντίνου), Ραμίρες (80΄Κατσής), Κολλάς, Δημήτρουλας, Ευθυμίου (69΄Γκίκας)

ΑΟ Τρίκαλα: Γιακουμής, Σανδραβέλης, Νιάρος, Γιαννίτσης , Οικονομόπουλος, Ριζογιάννης, Τεγούσης, Πελάεθ (90΄Πέλκας), Παπαγεωργίου, Λώττας (64΄Τσίπρας), Σταματής (80΄Βέρτζος).