Με το δεξί ο Αίολος στη Γ’ Εθνική- Φωτό και αποτελέσματα

Ιδανικό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής  έκανε ο Αίολος κερδίζοντας 69-55 τον ισχυρό ΑΓΣΙ

Στη επάνοδό του σε αγωνιστική δράση το Τρικαλινό συγκρότημα είχε δύσκολη αποστολή, όμως έδειξε πως μπορεί να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις της κατηγορίας ακόμα ακόμα και να πρωταγωνιστήσει στον όμιλο, παρά το γεγονός ότι υπάρχουν άλλα φαβορί…

Ο Αίολος με  μπροστάρη τον Τσότσο πήρε κεφάλι στο σκορ από την αρχή,   όμως το προβάδισμα μειώθηκε στους 2 πόντους στο ημίχρονο  (30-28). Στη συνέχεια το ματς πήγε σαν ντέρμπι σε όλη την τρίτη περίοδο  (44-43 στο 30΄).Ωστόσο στο τελευταίο δεκάλεπτο η τρικαλινή ομάδα έκανε σερί 26-11 κι έφτασε δίκαια στη μεγάλη νίκη. OΙ Πανάρας και Τσότσος ήταν πρώτοι σκόρερ με 14πόντους έκαστος , ακολούθησε ο  Κολότσιος με  12 και ο  Σπηλιόπουλος με  11π. Την επόμενη Κυριακή ο Αίολος θα κληθεί να αντιμετωπίσει ετη Νίκη Βόλου στην Νέα Ιωνία     ενώ και το παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής  με τον Αριστοτέλη Φλώρινας έχει ένα σημαντικό βαθμό   συντελεστή δυσκολίας.

Τα Δεκάλεπτα: 16-16, 30-28, 43-44, 69-55

Διαιτητές: Σαρακενίδης-Τοπαλίδης

Αίολος  (Παπαδημητρίου): Ρούζιος 6(2), Παναρας 14(1), Πρεμέτης, Αρούρης 3(1), Χατζής, Σούλκο 4, Τσιούλκας 3, Κολότσιος 12(1), Γοργότσης, Σπηλιόπουλος 11(3), Κατσαδούρος 2, Τσότσος 14(1).

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Ηλιάδης):  Μούκας 5(1), Γυφτάκης 7(1), Σαχπατζίδης 12(2), Καλογεράτος 16(4), Αντωνίου, Σβώλης, Παπανικολάου, Μάκης, Παπαδόπουλος 2, Δαβάνης 12, Φίλιος 1, Τερζόπουλος

Εν αντιθέσει με τον Αίολο όμως οι Ικαροι δεν τα κατάφεραν και ηττήθηκαν στα Γιάννενα από τη νεοφώτιστη ομάδα 91-83 (77-77κ.α.)