Η Euroleague ανακοίνωσε και επίσημα το πλήρες πρόγραμμα της regular season , με τον Παναθηναϊκό να υποδέχεται τον Ερυθρό Αστέρα στο ΟΑΚΑ, στην πρεμιέρα, ενώ ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει την Βιλερμπάν, στην Γαλλία.
Τα μεγάλα παιχνίδια της πρεμιέρας, βέβαια, δεν είναι άλλα από το Ρεάλ Μαδρίτης – Φενέρμπαχτσε και το Αναντολού Εφές – Μπαρτσελόνα. Αξίζει επίσης να σημειωθεί ότι ο Παναθηναϊκός θα δώσει το πρώτο εκτός έδρας παιχνίδι του στην Γαλλία κόντρα στην Βιλερμπάν για την 2η αγωνιστική (10/10), ενώ ο Ολυμπιακός θα παίξει για πρώτη φορά στο ΣΕΦ μία ημέρα αργότερα (11/10) με αντίπαλο την Βαλένθια.
Στις 6 Δεκεμβρίου 2019 θα γίνει το πρώτο ντέρμπι “αιωνίων” μεταξύ του Παναθηναϊκού και του Ολυμπιακού στο ΟΑΚΑ (12η αγωνιστική), με τις δύο ομάδες να αναμετρώνται εκ νέου στο ΣΕΦ στις 3 Μαρτίου 2020 για την 27η αγωνιστική της κανονικής περιόδου.
Το αναλυτικό πρόγραμμα των δύο ελληνικών ομάδων:
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1η αγωνιστική (3/10): Βιλερμπάν – Ολυμπιακός
2η αγωνιστική (11/10): Ολυμπιακός – Βαλένθια
3η αγωνιστική (18/10): Ολυμπιακός – Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης
4η αγωνιστική (25/10): Μπασκόνια – Ολυμπιακός
5η αγωνιστική (30/10): ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ολυμπιακός
6η αγωνιστική (1/11): Ολυμπιακός – Μακάμπι Τελ Αβίβ
7η αγωνιστική (7/11): Ολυμπιακός – Αναντολού Εφές
8η αγωνιστική (15/11): Ολυμπιακός Ζάλγκιρις Κάουνας
9η αγωνιστική (19/11): Μπάγερν Μονάχου – Ολυμπιακός
10η αγωνιστική (21/11): Αλμπα Βερολίνου – Ολυμπιακός
11η αγωνιστική (29/11): Ολυμπιακός – Αρμάνι Μιλάνο
12η αγωνιστική (6/12): Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός
13η αγωνιστική (12/12): Ρεάλ Μαδρίτης – Ολυμπιακός
14η αγωνιστική (18/12): Ολυμπιακός – Χίμκι
15η αγωνιστική (20/12): Ερυθρός Αστέρας – Ολυμπιακός
16η αγωνιστική (22/12): Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός
17η αγωνιστική (2/1): Ολυμπιακός – Φενέρμπαχτσε
18η αγωνιστική (10/1): Βαλένθια – Ολυμπιακός
19η αγωνιστική (14/1): Ολυμπιακός – Αλμπα Βερολίνου
20η αγωνιστική (17/1): Ολυμπιακός – Μπάγερν Μονάχου
21η αγωνιστική (23/1): Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης – Ολυμπιακός
22η αγωνιστική (30/1): Ολυμπιακός – Μπασκόνια
23η αγωνιστική (4/2): Ζάλγκιρις Κάουνας – Ολυμπιακός
24η αγωνιστική (6/2): Ολυμπιακός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας
25η αγωνιστική (20/2): Ολυμπιακός – Βιλερμπάν
26η αγωνιστική (27/2): Μακάμπι Τελ Αβίβ – Ολυμπιακός
27η αγωνιστική (3/3): Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός
28η αγωνιστική (6/3): Αναντολού Εφές – Ολυμπιακός
29η αγωνιστική (12/3): Αρμάνι Μιλάνο – Ολυμπιακός
30η αγωνιστική (20/3): Ολυμπιακός – Ρεάλ Μαδρίτης
31η αγωνιστική (24/3): Ολυμπιακός – Ερυθρός Αστέρας
32η αγωνιστική (27/3): Χίμκι – Ολυμπιακός
33η αγωνιστική (2/4): Φενέρμπαχτσε – Ολυμπιακός
34η αγωνιστική (9/4): Ολυμπιακός – Μπαρτσελόνα
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
1η αγωνιστική (4/10): Παναθηναϊκός – Ερυθρός Αστέρας
2η αγωνιστική (10/10): Βιλερμπάν – Παναθηναϊκός
3η αγωνιστική (17/10): Παναθηναϊκός – Ολίμπια Μιλάνο
4η αγωνιστική (24/10): Ζενίτ – Παναθηναϊκός
5η αγωνιστική (29/10): Χίμκι – Παναθηναϊκός
6η αγωνιστική (31/10): Παναθηναϊκός – Αναντολού Εφές
7η αγωνιστική (3/10): Παναθηναίκός – Βαλένθια
8η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Άλμπα Βερολίνου
9η αγωνιστική: Ζαλγκίρις – Παναθηναϊκός
10η αγωνιστική: Μπάγερν Μονάχου – Παναθηναϊκός
11η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Μπασκόνια
12η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός
13η αγωνιστική: Μπαρτσελόνα – Παναθηναϊκός
14η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Φενέρμπαχτσε
15η αγωνιστική: Μακάμπι Τελ Αβίβ – Πναθηναϊκός
16η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Ρεάλ Μαδρίτης
17η αγωνιστική: ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Παναθηναϊκός
18η αγωνιστική: Αρμάνι Μιλάνο – Παναθηναϊκός
19η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Μπάγερν Μονάχου
20η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Ζαλγκίρις
21η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Βιλερμπάν
22η αγωνιστική: Βαλένθια – Παναθηναίκός
23η αγωνιστική: Ερυθρός Αστέρας – Παναθηναϊκός
24η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Ζενίτ
25η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Μπαρτσελόνα
26η αγωνιστική: Ρεάλ Μαδρίτης – Παναθηναϊκός
27η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός
28η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας
29η αγωνιστική: Φενέρμπαχτσε – Παναθηναϊκός
30η αγωνιστική: Άλμπα Βερολίνου – Παναθηναϊκός
31η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Χίμκι
32η αγωνιστική: Αναντολού Εφές – Παναθηναϊκός
33η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Μακάμπι Τελ Αβίβ
34η αγωνιστική: Μπασκόνια – Παναθηναϊκός
Αναλυτικά το πρόγραμμα της κανονικής περιόδου:
1η αγωνιστική | |
Χίμκι – Μακάμπι Τελ Αβίβ | 3/10 |
Μπάγερν Μονάχου – Αρμάνι Μιλάνο | 3/10 |
Βιλερμπάν – Ολυμπιακός | 3/10 |
Ρεάλ Μαδρίτης – Φενέρμπαχτσε | 3/10 |
Ζάλγκιρις Κάουνας – Μπασκόνια | 4/10 |
Αναντολού Εφές – Μπαρτσελόνα | 4/10 |
Αλμπα Βερολίνου – Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης | 4/10 |
Παναθηναϊκός – Ερυθρός Αστέρας | 4/10 |
Βαλένθια – ΤΣΣΚΑ Μόσχας | 4/10 |
2η αγωνιστική | |
ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Μπάγερν Μονάχου | 10/10 |
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης – Μπαρτσελόνα | 10/10 |
Ερυθρός Αστέρας – Φενέρμπαχτσε | 10/10 |
Βιλερμπάν – Παναθηναϊκός | 10/10 |
Ρεάλ Μαδρίτης – Μακάμπι Τελ Αβίβ | 10/10 |
Χίμκι – Μπασκόνια | 11/10 |
Αναντολού Εφές – Αλμπα Βερολίνου | 11/10 |
Ολυμπιακός – Βαλένθια | 11/10 |
Αρμάνι Μιλάνο – Ζάλγκιρις Κάουνας | 11/10 |
3η αγωνιστική | |
ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Χίμκι | 17/10 |
Ζάλγκιρις Κάουνας – Ρεάλ Μαδρίτης | 17/10 |
Φενέρμπαχτσε – Μπασκόνια | 17/10 |
Μακάμπι Τελ Αβίβ – Ερυθρός Αστέρας | 17/10 |
Μπάγερν Μονάχου – Βιλερμπάν | 17/10 |
Παναθηναϊκός – Αρμάνι Μιλάνο | 17/10 |
Ολυμπιακός – Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης | 18/10 |
Μπαρτσελόνα – Αλμπα Βερολίνου | 18/10 |
Βαλένθια – Αναντολού Εφές | 18/10 |
4η αγωνιστική | |
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης – Παναθηναϊκός | 24/10 |
Αναντολού Εφές – Ρεάλ Μαδρίτης | 24/10 |
Μακάμπι Τελ Αβίβ – Βαλένθια | 24/10 |
Ερυθρός Αστέρας – Μπαρτσελόνα | 24/10 |
Μπάγερν Μονάχου – Χίμκι | 25/10 |
Αλμπα Βερολίνου – ΤΣΣΚΑ Μόσχας | 25/10 |
Αρμάνι Μιλάνο – Φενέρμπαχτσε | 25/10 |
Μπασκόνια – Ολυμπιακός | 25/10 |
Ζάλγκιρις Κάουνας – Βιλερμπάν | 25/10 |