Πάλεψαν κι έχασαν στην παράταση οι Γόμφοι

Μεγάλο ματς έγινε στον πρώτο τελικό της Α1 Θεσσαλίας και οι Γόμφοι άγγιξαν το “διπλό” μέσα στην Καρδίτσα

Η τρικαλινή ομάδα κυνήγησε την πρώτη νίκη και το 1-0  στην έδρα της Αναγέννησης , όμως δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με 94-90 στην παράταση μετά από συναρπαστικό αγώνα που είχε και ένταση αλλά και διακοπή στη λήξη του 40λεπτου

Στο έξτρα πεντάλεπτο η Αναγέννηση με την εμπειρία των παικτών της  κατάφερε και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα κάνοντας το πρώτο βήμα ανόδου στην Γ΄Εθνική.

Ο  Καλιάρας με 25 πόντους  ήταν ο κορυφαίος των γηπεδούχων ενώ από την πλευρά των ηττημένων α ο Ψύρρας με  26 πόντους  ήταν και πρώτος σκόρερ του αγώνα και τον ακολούθησε  ο Καγιαμανίδης με 22(5).

Δεκάλεπτα:28-22, 50-46, 61-69, 84-84, 94-90

Αναγέννηση Καρδίτσας  (Παππάς-Κρομμύδας): Φαλιάκης , Μπράχος 9(1), Πανταζής 2, Τσέλιος 18(2), Αραμπατζής , Πεσλής , Κοβάτσεβ 19(3),  Αργύρης 8(2), Σπανόπουλος 6, Νότος 7(1),  Καλιάρας 25.
Γόμφοι :(Αλεξίου) Καγιαμανίδης 22(5), Λιάσκος, Ζαχόπουλος 6, Ροδόπουλος 5(1), Τσίγκας 2, Μάρκος, Οικονόμου, Κουρμέτζας 6, Ψύρρας 26(4), Στρακάτσαλος 9(2),  Κουρέπης 14.