Νίκη Απόλλωνα, χαμόγελα στα Τρίκαλα

Δεν θα είναι αδιάφορος στο τελευταίο ματς με Ηρόδοτο

Ο Απόλλων Λάρισας κέρδισε στο τον Πλατανιά, τον προσπέρασε κατά δύο πόντους στην μάχη για την 2η θέση και έτσι την τελευταία αγωνιστική που θα παίξει στην Αλικαρνασσό με τον Ηρόδοτο μόνο αδιάφορος δεν θα είναι, κάτι που βολεύει τον ΑΟΤ.

Το γκολ που έκρινε το ντέρμπι σημείωσε στο 2’ ο Λουκάο.

Στο 72΄ο Πλατανιάς είχε δοκάρι με τον Σ. Ποζατζίδη.

Στο άλλο παιχνίδι ο Απόλλων Πόντου πήρε στα χαρτιά το παιχνίδι με την Σπάρτη που δεν κατέβηκε να αγωνιστεί.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 29ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Κυριακή 21 Απριλίου

Απόλλων Λάρισας – Πλατανιάς 1-0 (2′ Λουκάο)

Σπάρτη – Απόλλων Πόντου 0-3 (α.α.)

Μεγάλη Δευτέρα 22 Απριλίου

ΑΟΧ Κισσαμικός – Δόξα Δράμας (15:00, Γήπεδο Περιβολίων)

Αιγινιακός – Κέρκυρα (15:00, «Γ. Παραλυκίδης»)

Εργοτέλης – Καραϊσκάκης Άρτας (15:00, Παγκρήτιο Στάδιο)

Ηρακλής – Βόλος (15:00, Καυτανζόγλειο Στάδιο)

Παναχαϊκή – Ηρόδοτος (15:00, Γήπεδο Αγυιάς)

Τρίκαλα – Αήττητος Σπάτων ΜΑΤΑΙΩΣΗ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Βόλος 57

2. Απόλλων Λάρισας 54

3. Πλατανιάς 52

4. Απόλλων Πόντου 46

5. Εργοτέλης 44

6. Κέρκυρα 44

7. Κισσαμικός 43

8. Δόξα Δράμας 42

9. Παναχαϊκή 42

10. Ηρακλής 39

11. Καραϊσκάκης 39

12. Ηρόδοτος 31

13. Τρίκαλα 29

14. Αήττητος 22

15. Αιγινιακός 16

16. Σπάρτη 14

* Ο πρώτος της βαθμολογίας ανεβαίνει στη Super League. Ο δεύτερος δίνει αγώνα μπαράζ με τον 13ο της Super League.

** Οι ομάδες από την 3η έως τη 10η θέση θα συμμετάσχουν στη Super League 2.

*** Βάσει αναδιάρθρωσης οι 4 τελευταίοι υποβιβάζονται στη Δ’ εθνική. Οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 11-12 θα είναι στη Γ’ (Football League του χρόνου). Ουσιαστικά υποβιβάζονται κατηγορία και οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 11-12, απλά οι 4 τελευταίοι πέφτουν 2 κατηγορίες.

**** Ο Αήττητος Σπάτων αποβλήθηκε από τοπ πρωτάθλημα λόγω αδυναμίας κάλυψης του μετοχικού κεφαλαίου.

Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (30Η)

Κέρκυρα – Παναχαϊκή (16:00, ΕΑΚ Κέρκυρας)

Καραϊσκάκης Άρτας – Τρίκαλα (16:00, Δημ. Αγίων Αναργύρων)

Αιγινιακός – Σπάρτη (16:00, «Γ. Παραλυκίδης»)

Απόλλων Πόντου – ΑΟΧ Κισσαμικός (16:00, Γήπεδο Καλαμαριάς)

Δόξα Δράμας – Εργοτέλης (16:00, Γήπεδο Δόξας)

Ηρόδοτος – Απόλλων Λάρισας (16:00, Νέας Αλικαρνασσού)

Πλατανιάς – Ηρακλής (16:00, Γήπεδο Περιβολίων)

Αήττητος Σπάτων – Βόλος ΔΕΝ ΟΡΙΣΤΗΚΕ

Τα σχόλια είναι κλειστά.