Πως διαμορφώθηκε το σκηνικό της πρόκρισης στα playoffs της διοργάνωσης4 αγων. πριν από το φινάλε της κανονικής περιόδου.
Η εκτός έδρας νίκη που έψαχνε εδώ και πολύ καιρό, έμελλε να επιτευχθεί στη Μόσχα. Ο Παναθηναϊκός λύγισε την ΤΣΣΚΑ Μόσχας που έπαιξε χωρίς τον Νάντο Ντε Κολό, πήγε στο 13-13, έπιασε τον Ολυμπιακό στην κατάταξη της EuroLeague 2018/19 και μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι της πρόκρισης στα playoffs της διοργάνωσης τέσσερις αγωνιστικές πριν από το φινάλε της κανονικής περιόδου.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 26ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ |
ΑΓΩΝΑΣ |
ΣΚΟΡ/ΩΡΑ |
14 Μαρτίου 2019 |
Χίμκι – Ρεάλ Μαδρίτης |
|
14 Μαρτίου 2019 |
Ζάλγκιρις – Μπάγερν Μονάχου |
|
14 Μαρτίου 2019 |
Μακάμπι Τελ Αβίβ – Αναντολού Εφές |
|
14 Μαρτίου 2019 |
Αρμάνι Μιλάνο – Ολυμπιακός |
|
14 Μαρτίου 2019 |
Γκραν Κανάρια – Νταρουσάφακα |
|
15 Μαρτίου 2019 |
ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Παναθηναϊκός |
|
15 Μαρτίου 2019 |
Φενέρμπαχτσε – Μπαρτσελόνα |
|
15 Μαρτίου 2019 |
Μπασκόνια – Μπουντούτσνοστ |
Η ΚΑΤΑΤΑΞΗ (ΣΕ 26 ΑΓΩΝΕΣ)
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΑ |
ΡΕΚΟΡ |
1 |
Φενέρμπαχτσε |
21-4 |
2 |
ΤΣΣΚΑ Μόσχας |
20-6 |
3 |
Ρεάλ Μαδρίτης |
20-6 |
4 |
Αναντολού Εφές |
17-9 |
5 |
Μπαρτσελόνα |
15-10 |
6 |
Αρμάνι Μιλάνο |
14-12 |
7 |
Μπασκόνια |
13-12 |
8 |
Ολυμπιακός |
13-13 |
9 |
Παναθηναϊκός |
13-13 |
10 |
Μακάμπι Τελ Αβίβ |
12-14 |
11 |
Μπάγερν Μονάχου |
12-14 |
12 |
Ζάλγκιρις Κάουνας |
11-15 |
13 |
Χίμκι |
9-17 |
14 |
Γκραν Κανάρια |
7-19 |
15 |
Μπουντούτσνοστ |
6-19 |
16 |
Νταρουσάφακα |
3-23 |
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27Η)
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ |
ΑΓΩΝΑΣ |
ΩΡΑ |
19 Μαρτίου 2019 |
Αναντολού Εφές – ΤΣΣΚΑ Μόσχας |
19:00 |
19 Μαρτίου 2019 |
Φενέρμπαχτσε – Μπουντούτσνοστ |
19:45 |
19 Μαρτίου 2019 |
Ολυμπιακός – Μπάγερν Μονάχου |
21:00 |
19 Μαρτίου 2019 |
Μπαρτσελόνα – Γκραν Κανάρια |
22:00 |
20 Μαρτίου 2019 |
Νταρουσάφακα – Χίμκι |
19:15 |
20 Μαρτίου 2019 |
Παναθηναϊκός – Μπασκόνια |
21:00 |
20 Μαρτίου 2019 |
Μακάμπι Τελ Αβίβ – Ζάλγκιρις Κάουνας |
21:05 |
20 Μαρτίου 2019 |
Ρεάλ Μαδρίτης – Αρμάνι Μιλάνο |
22:00 |
Η ΜΕΘΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27Η)
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ |
ΑΓΩΝΑΣ |
ΩΡΑ |
21 Μαρτίου 2019 |
ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Φενέρμπαχτσε |
19:00 |
21 Μαρτίου 2019 |
Μπουντούτσνοστ – Αναντολού Εφές |
21:00 |
21 Μαρτίου 2019 |
Μπάγερν Μονάχου – Μπαρτσελόνα |
21:00 |
21 Μαρτίου 2019 |
Γκραν Κανάρια – Ολυμπιακός |
22:30 |
22 Μαρτίου 2019 |
Χίμκι – Μακάμπι Τελ Αβίβ |
19:00 |
22 Μαρτίου 2019 |
Ζάλγκιρις Κάουνας – Νταρουσάφακα |
21:00 |
22 Μαρτίου 2019 |
Μπασκόνια – Ρεάλ Μαδρίτης |
21:30 |
22 Μαρτίου 2019 |
Αρμάνι Μιλάνο – Παναθηναϊκός |
21:45 |