Άπιαστος ο ΠΑΟΚ 0-2 στο ΟΑΚΑ & τρέχει αήττητος

ενα ακόμα βήμα για την κατάκτηση του τίτλου έκανε ο ΠΑΟΚ μετά το 2-0 στο Ολυμπιακό Στάδιο σε βάρος του Παναθηναϊκού. Ο Δικέφαλος έφτασε τους 61 βαθμούς και 23 παιχνίδια μετρά πλέον 20 νίκες και τρεις ισοπαλίες.

Οι Θεσσαλονικείς άνοιξαν το σκορ με τον Μαουρίσιο μόλις δύο λεπτά μετά την έναρξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στο αντίστοιχο του δευτέρου χτύπησε ξανά ο ΠΑΟΚ. Ο συμπατριώτης του σκόρερ του πρώτου γκολ του ΠΑΟΚ, Λέο Ζαμπά, με ωραίο πλασέ νίκησε τον Διούδη και διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Δείτε τα πέντε πράγματα που μάθαμε από το ματς.

Με παιχνίδι περισσότερο από τον Ολυμπιακό (παίζει τη Δευτέρα με τον ουραγό Απόλλωνα) η ομάδα της Θεσσαλονίκης είναι στο +10 από τη δεύτερη θέση. Ο Ατρόμητος μετά το 3-0 σε βάρος του Πανιωνίου, καθώς υπερτερεί της ΑΕΚ στην ισοβαθμία (τη νίκησε στο παιχνίδι του πρώτου γύρου), ανέβηκε τρίτος.