Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Του ομίλου των Τρικαλινών ομάδων

Σπουδαία νίκη σημείωσε ο Πρωτέας Γρεβενών ο οποίος οδηγεί την κούρσα καθώς πέρασε και απο την έδρα του ΑΓΣ Ιωαννίνων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής:

ΑΟΚ Βέροιας-Μαντουλίδης 70-67
ΑΟ Καλαμπάκας-Ολυμπιακός Βόλου 76-79
ΓΑΣ Μελίκης-Ικαροι Τρικάλων 71-69
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Πρωτέας Γρεβενών 65-75
Δόξα Λευκάδας-Εύαθλος Πολυκάστρου 82-58
Νικόπολη Πρέβεζας-ΠΑΣ Γιάννινα 54-104

Ρεπό: Τιτάνες Παλαμά

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΟΚ Βέροιας-Μαντουλίδης 70-67
Διαιτητές: Παζώλης-Κοντογιάννης

Δεκάλεπτα: 13-21, 31-37, 49-53, 70-67
ΑΟΚ Βέροιας (Ταγκίδης): Τρομπούκης 15(1), Στοϊτσης, Ντουλαβέρης 4, Γκανάς 20(3), Γιοβανόπουλος, Καραϊσαρίδης, Ιωαννίδης 9(3), Κασαμπαλής 12, Καραθανάσης 3(1), Χαραλαμπίδης 7.
Μαντουλίδης (Νικολαϊδης Ι.-Καραμανώλης): Σίμογλου 5, Νικολαϊδης 20(1), Τάκης 4, Μπέλλος 7, Ρεφατλλάρι, Ψαθάς, Ντίαθ 11, Καλόγηρος 12, Φόρογλου 2, Λαγός 6(2), Μαλανδρής, Καναγκίνης.

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Πρωτέας Γρεβενών 65-75
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Γαζέτας
Δεκάλεπτα: 19-19, 33-34, 47-58, 65-75
AΓΣ Iωαννίνων (Τσουκανέλης): Καννης 6(2), Ζαμπέτης 9(2), Σαχπατζίδης, Καλφαλίδης, Αντωνίου 5, Πουρνάρας 10, Xρυσής 15, Mάκης 3(1), Θυμνιός 11, Φίλιος 6, Θώδης.
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Γρούδος 13, Μαλούτας 10(2), Μιχαηλίδης 3(1), Κλωνάρας 11, Κολοβός, Τζίνας, Ταμπακάκος, Τακίδης 3, Μπόζιαρης 13, Μακρής 18(2), Μαλιούρας 4.

ΓΑΣ Μελίκη-Ικαροι Τρικάλων 71-69
Διαιτητές:
 Αγραφιώτης Γρ.-Δέλλας
Δεκάλεπτα: 20-25, 39-36, 56-56, 71-69
ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 12(2), Μαυρίδης Β. 23(4), Κυριακού, Καποδίστριας, Λέφας 12, Μαγαλιός, Καρατζάς, Πεϊμανίδης, Σταυρουλάκης 11(1), Λαπατούρας 2, Ρογγότης 11.
Ικαροι Τρικάλων (Σδράκας): Κολοτσιος Α. 4, Μέξης 4, Βλάχος 18(4), Κολότσιος Β., Αργύρης 8(2), Χατζής 2, Ντούρβας 9(3), Τζιοβάρας 3(1), Φούντας 17(1), Μπαρμπαρούσης 2, Στάνκοβιτς 2.

Δόξα Λευκάδας-Εύαθλος Πολυκάστρου 82-58
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Βασιλόπουλος
Δεκάλεπτα: 22-12, 46-28, 65-44, 82-58
Δόξα Λευκάδας (Δημητριάδης): Νικολόπουλος 18(5), Αργυρός, Μοσχονάς, Αναγνωστόπουλος 18(3), Τσιαβές, Βαγενάς 20(2), Γεωργάκης 11(1), Μακρόπουλος 4, Βλαχάκης 6(2), Τριχόπουλος 5(1), Κόγκας, Κελάριου.
Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 3(1), Ημερίδης 31(4), Μαρκόπουλος 6(1), Αθανασίου 2, Γιαμπατζίδης, Τσελέκης 11(1), Κώστα 2, Κουτούλας.

Νικόπολη Πρέβεζας-ΠΑΣ Γιάννινα 54-104
Διαιτητές: Παπανικολάου-Λυγούρας
Δεκάλεπτα: 12-31, 20-61, 36-80, 54-104
Νικοπόλη Πρέβεζας (Παπίρης-Πολίτης): Μίχος Σ. 6, Κοντογιάννης 7, Σουλιώτης 2, Καραστάθης 14(2), Παπαχρήστος, Κακιούζης 19(4), Παπαμιχαήλ, Δούβλης 2, Ρέμπης, Ζήκας 4, Παππάς, Πελίγκος.
ΠAΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 14, Πανάρας 10(2), Tσίρμπας 2, Πρέντζας 3(1), Kαραγκιολίδης 27(1), Mάντζιος Δ. 14, Πανταζής 16(1), Πιστιόλης 18.

ΑΟ Καλαμπάκα-Ολυμπιακός Βόλου 76-79
Διαιτητές: Φούντζηλας-Σιταρίδης
Δεκάλεπτα: 13-20, 34-40, 48-59, 76-79
ΑΟ Καλαμπάκα (Κωνσταντινίδης): Μασάδης 24(3), Μπαλωμένος, Ούτος, Σπανός 13(3), Γαϊτανίδης 8, Παουλεάνου 2, Σούλκο 8, Οικονόμου, Παπακώστας 11(1), Κιουρτζίδης 10(1).
Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 11(1), Ιλτσογλου 12(1), Μπόγδανος 26(3), Κωστούλας 11(1), Μπουσκολίτης 4, Σκαμάγκας 13(3), Αναστασόπουλος, Χαρχαρής, Λουλούδης 2.

Η βαθμολογία:

1. Πρωτέας Γρεβενών 33 (16-1)
2. ΠΑΣ Γιάννινα 33 (15-3)
3. Δόξα Λευκάδας 31 (14-3)
4. ΑΓΣ Ιωαννίνων 31 (14-4)
5. Εύαθλος Πολυκάστρου 26 (8-10)
6. Ικαροι Τρικάλων 25 (8-9)
7. Τιτάνες Παλαμά 25 (8-9)
8. Μαντουλίδης 25 (7-11)
9. Ολυμπιακός Βόλου 25 (7-11)
10. ΓΑΣ Μελίκης 24 (6-12)
11. ΑΟ Καλαμπάκας 23 (5-13)
12. ΑΟΚ Βέροιας 22 (5-12)
13. Νικόπολη Πρέβεζας 19 (2-15)

*Πρωτέας Γρεβενών, Δόξα Λευκάδας, ΑΟΚ Βέροιας, Μαντουλίδης, ΑΟ Καλαμπάκας, Νικόπολη Πρέβεζας, Τιτάνες Παλαμά και Ικαροι Τρικάλων έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (20η, 24/3):

Ολυμπιακός Βόλου-ΑΟΚ Βέροιας
Ικαροι Τρικάλων-ΑΟ Καλαμπάκας
Πρωτέας Γρεβενών-ΓΑΣ Μελίκης
Τιτάνες Παλαμά-ΑΓΣ Ιωαννίνων
Μαντουλίδης-Δόξα Λευκάδας
Εύαθλος Πολυκάστρου-Νικόπολη Πρέβεζας

Ρεπό: ΠΑΣ Γιάννινα

Τα σχόλια είναι κλειστά.