“Εξάρα” εκτός έδρας ο Διγενής Νεοχωρίου

Με αέρα  πρωτοπόρου έβγαλε την εμβόλιμη δράση της 16ης αγωνιστικής ο Διγενής Νεοχωρίου και νίκησε εκτός έδρας την Κρυα Βρύση

Η ομάδα της Οιχαλίας μετέτρεψε σε περίπατο το εκτός έδρας παιχνίδι με την Κρύα Βρύση και επικράτησε με 0-6. Το ματς καθάρισε από το α ημίχρονο καθώς οι Νεοχωρίτες προηγήθηκαν με 0-4 χωρίς να βρουν αντιστάσεις από τους παίκτες της Βρύσης ενώ πέτυχαν δύο ακόμα γκολ στην επανάληψη φτιάχνοντας μεγάλο σκορ

Ο  Μακρυγιάννης στο 20′  άνοιξε το χορό των γκολ , Στη συνέχεια έκανε το 0-2 κατόπιν ′ ο Τσιγαρίδας πετυχε το 0-3 στο 41  , ενώ ο Λαγκαδηνός έκλεισε το ημίχρονο τελείωσε με 0-4

Στο ξεκίνημα του β ημιχρόνου  στο 47′ ο Παπαθανασίου πέτυχε το 0-5 και ό στο 75′ ο Λαγκαδηνός και πάλι πέτυχε το τελικό 0-6 .