Πανηγύρισε δεύτερη νίκη η Καλαμπάκα

Τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα πετυχε η ομάδα της Καλαμπάκας και ελπίζει ακόμα σε σενάριο  παραμονής

Ο ΑΟΚ επικράτησε δύσκολα  68-66 επί της Μελίκης και τουλάχιστο πήρε ανάσα για τη δύσκολη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Στο παιχνίδι που ήταν ντέρμπι από την αρxή μέχρι το τέλος οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με ένα πόντο  13-14 στο δεκάλεπτο. Στη συνέχεια όμως ΑΟΚ πέρασε μπροστά στο ημίχρονο με 35-30, Στην επανάληψη η ομάδα της Καλαμπάκας  προηγήθηκε 44-40, αλλά ο ΓΑΣ Μελίκης πέρασε μετά μπροστά στο σκορ με 44-45,

Καταλύτης αποδείχθηκε  ο Μασάδης καθώς με τρίποντο και βολή έκανε το σκορ 48-45 κι από εκεί και πέρα ο ΑΟΚ δεν έχασε την πρωτοπορία. Το ματς παίχθηκε στον πόντο μέχρι τα τελευταία λεπτά και  48 δεύτερα πριν το τέλος ο Μασάδης έκανε το 68-63  και παρά το τρίποντο των φιλοξενούμενων , πήρε τη νίκη με το τελικό  68-66