Θρίαμβος Παραληθαίων μέσα στο Ριζαριό!

Κέρδισαν το ντέρμπι κορυφής και πάνε φουλ για την άνοδο

Οι Παραληθαίοι του Μάκη Ζαβλανού με εντυπωσιακή εμφάνιση “καθάρισαν” το ντέρμπι κορυφής με το Ριζαριό εκτός έδρας μάλιστα με το επιβλητικό 2-5 και πέρασαν στην κορυφή της βαθμολογίας. Είναι χαρακτηριστικό ότι οι Παραληθαίοι αγωνιζόταν σε όλη την επανάληψη με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκε λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Θ. Νάκος με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ με τον Κεραμά ενώ πριν το πρώτο εικοσάλεπτο οι Παραληθαίοι δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν καθώς ο Ζαντζής απέκρουσε πέναλτι του Ρίζου. Στην συνέχεια όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Τσόντζο και ο Νάκος στο 25′ έκανε το 1-2. Με παίκτη λιγότερο οι Παραληθαίοι σημείωσαν άλλα δύο γκολ με τους Ζάρα, Ρίζο, ο Παπαποστόλου μείωσε σε 2-4 ενώ ο Καρδούλας λίγα λεπτά προς το τέλος διαμόρφωσε το τελικό 2-5.

Σπουδαία νίκη για το Κηπάκι που κέρδισε μέσα στο Ζάρκο με 1-3.