“Διπλό” με ανατροπή η Μικτή Παίδων στην Καρδίτσα

Μεγάλη ανατροπή έκανε η Κ-14 Μικτή ποδοσφαιρική ομάδα της ΕΠΣ Τρικάλων μέσα στην Καρδίτσα

Η Μικτή των Παίδων αν και έχανε με 2-0 στο ημίχρονο, στη συνέχεια κυριάρχησε  στον αγωνιστικό χώρο και πέτυχε  σε εντυπωσιακή ανατροπή με σκορ 2-4.

Στο 14’ ο Αργυρόπουλος εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια, έκλεψε την μπάλα και πλάσαρε εύστοχα για το 1-0. Πέντε λεπτά αργότερα στο 19 ο Φώτης έκανε και το 2-0 δίνοντας μεγάλο προβάδισμα στους Καρδιτσιώτες,

Στο 38’ ο Κατράνας μείωσε  σε 2-1. Στο 47’ ήρθε η ισοφάριση πάλι με προσπάθεια του  Κατράνας σούταρε από μακριά και έκανε το 2-2.

Ο  Γερεντές πήρε τη σκυτάλη και στο 55’ έκανε την πλήρη ανατροπή με  το 2-3.

Ο επίλογος γράφτηκε στο 66’ από προσπάθεια του Γαλάνη η μπάλα κατέληξε στο χέρι του Τίγκα με τον διαιτητή να καταλογίζει πέναλτι. Την ποινή μετέτρεψε σε γκολ ο Γερεντές και διαμόρφωσε το  2-4.

Μικτή ΕΠΣΚ Κ14 (Μ. Κατσαβριάς): Παπαστάθης, Στάμος, Λυρίτσης (36’ Στρατίκης – 62’ Νοτόπουλος), Μητσιάκης, Τίγκας, Τσιαχματιώτης, Ντίνας, Φώτης (62’ Καρασσάβας), Πούλιος (50’ Σαργιώτης), Μορφάκης (62’ Χονδρόπουλος), Ρ. Αργυρόπουλος (50’ Κουτσιούμπας).

Μικτή ΕΠΣ Τρικάλων Κ14 (Χρ. Μόρφος): Πατρίκαλος (36’ Πολυγένης), Γραμματικός, Αγγέλης (68’ Σουφλάκος), Παπαδημητρίου, Παπαγεωργίου, Γαλάνης (68’ Βατής), Τσάτσος, Πρεκατές (62’ Γαϊτάνας), Κατράνας (67’ Μάνος), Γερεντές, Ρούτσι.