Hτημένοι και παραπονούμενοι οι Ικαροι στα Γιάννενα

Το αναβληθέν της Κυριακής έπαιξαν οι Ικαροι

Σε αγώνα   που κρίθηκε στο τέλος οι Ικαροι γνώρισαν ήττα με 68-64 από τον ΑΓΣΙ στα Γιάννεναν και παρέμεινα στις τελευταίες θέσεις του ομίλου

Η Τρικαλινή ομάδα πάντως έχει πολλά παράπονα  από τους διαιτητές που της  χρέωσαν δυο τεχνικές ποινές στο τελευταίο δίλεπτο  και φυσικά καθόρισαν την έκβαση του αγώνα

Οi Kιτρινοι σταθηκαν καλά στο πρωτο ημίχρονο , είχαν επαφή με τους γηπεδούχους (33-30 το εικοσάλεπτο),  όμως στην τρίτη περίοδο ο ΑΓΣΙ  έβαλε  γρήγορο ρυθμό και πήρε σημαντική διαφορά.
Παρ όλα τούτα ,   οι Ίκαροι  δεν τα παράτησαν … Πάλεψαν , βρήκαν μεγάλα σουτ από την περιφερεια , εκμεταλλεύτηκαν ένα “νεκρό”  διάστημα του ΑΓΣΙ  και ισοφάρισαν. Στην τελευταία περίοδο το ματς “βάδιζε  στην κόψη του ξυραφιού”  η ομάδα του Μητσιάδη έδειχνε έτοιμη κι αποφασισμένη για  το διπλό ,όμως δεν τα κατάφερε έφυγε ηττημένη από την πρωτεύουσα της Ηπείρου έχοντας πολλά παράπονα για τις τελευταίες  διαιτητικές αποφάσεις.

Τα Δεκάλεπτα: 16-13, 33-30, 51-44, 68-64 τελικό.

Ικαροι : Κολοτισος Αλ 7, Βλάχος, 2, Αργύρης 3, Χατζής 12,  Ντούρβας 5, Τζορμπατζάκης, Μούμογλου 18,  Φούντας 12, Στανκοβιτς 5, Μπαρμπαρούσης.