Τραγική εμφάνιση, και ήττα ΑΟΤ στην Καλαμαριά

Απίστευτα κακός ο ΑΟΤ έχασε με κάτω τα χέρια

Τραγική εικόνα παρουσίασε ο ΑΟ Τρίκαλα στο δέυτερο παιχνίδι τςη Φουτμπολ Λίγκ και ηττήθηκε με κάτω τα χέρια (1-0) στην Καλαμαριά, στέλνοντας αποκαρδιωτικά μηνύματα στους φιλάθλους του και χτυπώντας “καμπανάκι” για τη διοίκηση και τον προπονητή που υπόσχονταν πορεία ανόδου στο φετινό πρωτάθλημα

Οι κυανέρυθροι έκαναν απαράδεκτη εμφάνιση ,  βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το 21′  με το γκολ του Γεωργιάδη και ουσιαστικά δεν χτύπησαν ποτέ τον αγώνα αλλά κινδύνεψαν κιόλας και απειλήθηκαν από τους αξιόμαχους γηπεδούχους που δεν συμπλήρωναν δεκαοκτάδα και είχαν ως κορυφαίο τον Σουντουρά.

Την τραγική εικόνα της ομάδας είδε και ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ που στο τέλος έδειξε ιδιαίτερα εκνευρισμένος αλλά είναι γεγονός πως η ομάδα δεν έπειθε ούτε από τα φιλικά.

Το παιχνίδι όπως το μετέδωσε το Sportrikala

Το Sportrikala είναι στην Καλαμαριά και  σας μεταφέρει το παιχνίδι ανάμεσα στον Απόλλων Πόντου και τον ΑΟΤ. Ραδιοφωνικά μετάδοση απο τον FM 100 και τον Γιώργο Παπαγεωργόπουλο.

21′ Ο Γεωργιάδης μετά απο σέντρα του Ααμαραντίδη με αριστερό μονοκόματο σουτ σημειώνει το 1-0 για τους γηπεδούχους.

30′ Ο Ράντι σε καλή θέση αντί να σουτάρει πάσάρει στον Συμελίδη που ήταν εκτός θέσης και δεν απείλησε

40′ Ο Τσουμάνης απο κοντά δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Ταϊρη.

42′ Ο Ταϊρης διώχνει εντυπωσιακά σουτ του Καλογέρη έξω απο την περιοχή, μετά από πάσα του Σουντουρά.

Κακή η εικόνα του ΑΟ Τρίκαλα σε αυτό το 1ο ημίχρονο… Τοσο ανασταλτικά, όσο και στο δημιουργικό κομμάτι η ομάδα δεν έδειξε κάτι το ιδιαίτερο και απογοήτευσε τον Μπαταγιάννη

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Με αλλαγή ξεκινά στην επανάληψη ο ΑΟΤ , μπάινει στο γήπεδο ο Μαντιανί , αντί του Μακρίδη

Μπήκε με μεγαλύτερη κινητικότητα ο ΑΟΤ αλλά ακόμα δεν έβγαλε  φάση ούτε έβαλε  πίεση στην περιοχή των γηπεδούχων

Με τον Μαντιανί πιο μπροστά και τον Ράντι  σε ρόλο ελεύθερου πλέον ο ΑΟΤ, όμως δεν έχει φάση

55′  Ο Ράντι πήγε να τα κάνει όλα μόνος του αλλά τράκαρε σε αμυντικό της Καλαμαριάς. Κακή επιλογή από τον παίκτη του ΑΟΤ που τραυματίστηκε κιόλας

58′  Φάση διαρκείας στα καρέ του Απόλλωνα με διαδοχικά σουτ που έφεραν κόρνερ

59′  Από το κόρνερ του Ράντι  ,  πήγε για κεφαλιά ο Γκότοβος αλλά δεν βρήκε σωστά την μπάλα

Πρέπει να αλλάξει ταχύτητα ο ΑΟΤ για να διασπάσει την άμυνα των γηπεδούχων

60′ Πολύ κακή επιλογή Ράντι σε φάουλ , καθώς έστειλε την μπάλα  στην αγκαλιά του γκολκίπερ

63′ Κεφαλιά του Καλογέρη ( μετά από γέμισμα από Πορτουλίδη0  , δεν ανησύχησε τον Ταϊρη

66′ Ευκαιρία για τον ΑΟΤ. Από πάσα του Ράντι, ο Ρούνεϊ δοκίμασε φαλτσαριστό σουτ αλλά δεν βρήκε στόχο

Στην κόντρα επίθεση των παικτών του Απόλλωνα  ζήτησαν πέναλτι όμως η φάση ήταν ξεκάθαρη

68 Ατομική προσπάθεια και σουτ από τον  Σουντουρά που όμως έστειλε την μπάλα άουτ

Αλλαγή για ΑΟΤ , περνά ο  Καπός αντί του Γιουκαρή

Κίτρινη στον Ράντι που δεν είναι μέσα στο κλίμα του αγώνα

80 Και  νέα αλλαγή για ΑΟΤ Ο Ηλιάδης αντί του Ράντι

84′ Φάση για τους γηπεδούχους, με δυνατό σουτ του Δαλιανίδη που έφυγε άουτ

Άρχισαν τα …γεμίσματα οι παίκτες των Τρικάλων !  Ο χρόνος τελειώνει και δεν έβγαλαν παρά μόνο μία υποψία φάσης

Φτάσαμε στο τελευταίο τρίλεπτο, καμία φάση και…απελπιστική η κατάσταση από την εικόνα του ΑΟΤ

90′ Αλαγή για Απόλλωνα Πόντου Κυβελίδης αντί του Δημητριάδη