Σοκ για τον ΟΦΗ στις καθυστερήσεις!

dfd

Δέχτηκε την ισοφάριση απο τον Κισσαμικό!

Πολύ κοντά στην κατάκτηση της 21ης νίκης του σε 27 παιχνίδια στη Football League βρέθηκε το Σάββατο (21/4) ο ΟΦΗ, αλλά υπέστη ψυχρολουσία στο τέλος. Στο 93ο λεπτό ο Ξύδας με υπέροχο συρτό σουτ μέσα από την περιοχή, έπειτα από πάσα του Βρεττού, ισοφάρισε σε 1-1, σκορ που έμεινε μέχρι τέλους.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν περισσότερες “καθαρές” ευκαιρίες, αλλά τις άφησαν αναξιοποίητες, με αποτέλεσμα στο φινάλε να το… πληρώσουν. Χαρακτηριστική η φάση του 10′, όταν ο Κοέλιο είχε δοκάρι. Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου, που παρατάχθηκε με πολλές απουσίες, προηγήθηκε στο 67′ με τον Θανάση Ντίνα. Ο Μάνος του πέρασε τη μπάλα, αυτός ντρίμπλαρε Αρναούτογλου και Παπαδόπουλο και πλάσαρε εύστοχα από κοντά.

Στο 40ό λεπτό ο Νίκος Πουρτουλίδης έχασε τις αισθήσεις του, όταν δέχτηκε κλωτσιά στο κεφάλι από τον Λεμονή. Υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες και από τους δύο πάγκους προς τον διαιτητή Αντωνίου, ο οποίος δεν αντιλήφθηκε άμεσα τον τραυματισμό του έμπειρου χαφ του ΟΦΗ και δεν διέκοψε το ματς. Ο ποδοσφαιριστής των φιλοξενούμενων συνήλθε γρήγορα και ξαναμπήκε στο ματς, παίζοντας και στα 90 λεπτά.

Ο ΟΦΗ έπαιξε από το 76′ με δέκα παίκτες, καθώς ο Κουτσιανικούλης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Το αριθμητικό μειονέκτημα έπαιξε το ρόλο του, αν και στην τελευταία φάση ο Περογαμβράκης θα μπορούσε να κρατήσει τη μπάλα για να τελειώσει το ματς, κάτι που δεν έκανε, με αποτέλεσμα στο τέλος οι Χανιώτες να φέρουν στα ίσια το ματς, στην κόντρα επίθεση.

Μόλις ολοκληρώθηκε το ματς, οπαδός των φιλοξενούμενων εισέβαλε στον αγωνιστικό χώρο και έκλεψε πανό των γηπεδούχων. Ένας δεύτερος δεν τα κατάφερε και συνελήφθη.

ΑΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Αρναούτογλου (88′ Αποστολίδης), Μαρκοπουλιώτης, Παντελάκης, Ζιούλης, Σελινιωτάκης, Γκίνη (82′ Βρεττός), Λεμονής, Χαλκιαδάκης (72′ Σάλιακας), Ξύδας, Λέο.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Αργυρόπουλος, Κοιλιάρας (64′ Μπολάκης), Βαφέας, Κομεσίδης, Νάστος, Κοέλιο (71′ Παπατόλιος), Πουρτουλίδης, Ντίνας (81′ Περογαμβράκης), Κουτσιανικούλης, Μάνος.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αντωνίου (Αθηνών)

ΒΟΗΘΟΙ: Ζήδρας (Αθηνών), Τζιλίρης (Πειραιά)