Ο ΑΟΤ πέρασε με 0-2 από το Παγκρήτιο

1857786

Μ’ ένα γκολ στην αρχή και άλλο ένα στο φινάλε

Ενα γκολ στην αρχή και άλλο ένα στο φινάλε!!!  Το γρήγορο γκολ του Σαχινίδη, που σκόραρε στο Παγκρήτιο πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό, έμελλε να καθορίσει  την αναμέτρηση του  Εγοτέλη με τον ΑΟ Τρικαλα.

Οι «κυανέρυθροι»  προηγήθηκαν νωρίς (0-1 με την προσπάθεια του Σαχινίδη που  αναδεικνύεται σε δήμιο του Εργοτέλη)  και παρά την μέτρια  τους εμφάνιση , κατάφεραν να αποδράσουν με νίκη 0-2 από το Ηράκλειο κάνοντας το «δύο στα δύο» με τον Γράφα στον πάγκο τους .

Το δεύτερο γκολ πέτυχε στις καθυστερήσεις ο Γιανιτσάνης διαμορφώνοντας το τελικό 0-2.

Ο Εργοτέλης παρότι πίεζε σε όλη την διάρκεια του αγώνα δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο γκολ, με την ομάδα του Θωμά Γράφα να παίζει με αρκετά αμυντικούς προσανατολισμούς, καταφέρνοντας σχετικά εύκολα να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Οι γηπεδούχοι μετά το 0-1 είχαν  την κατοχή της μπάλας και ανέβασαν ρυθμό, για να ψάξουν την ισοφάριση. Προς το φινάλε του α μέρους απέιλησαν με τους Κάιπερς και Μαζουλουξή όμως δεν πέτυχαν γκολ
Παρόμοια εικόνα και στη δεύτερο μέρος, με τους Κρητικούς να πιέζουν ψηλά αλλά τους παίκτες των Τρικάλων αν αμύνονται μεθοδικά ροκανίζοντας και τον χρόνο στο τελεταίο τέταρτο

Στις καθυστερήσεις του ματς, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν βγει μπροστά ,σε κόντρα επίθεση  ο Τόμιτς έφυγε στην κόντρα και την κατάλληλη στιγμή πέρασε στον Γιαννιτσάνη ο οποίος δεν αστόχησε και διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Eργοτέλης (Γκώνιας): Λαδάς, Μπουρσέλης(81΄Ιατρούδης), Τσέλιος, Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Νικολακάκης, Σταμόπουλος, Μπουτσάκης (72΄Ροβίθης), Καΐπερς, Μπούζας, Σταματάκος (70΄Μανουσάκης).

Τρίκαλα (Γράφας):Αποστολίδης, Πάνος, Χιντζίδης, Πίντο, Βέρτζος, Ανδρεόπουλος, Μάκος, Σαχινίδης (82΄Κοτσώνης), Γροντής (49΄Τόμιτς), Μιλοσάβλιεφ, Ζγκούρι (63΄Γιαννιτσάνης).

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Το  live     του  SPORTRIKALA  από το Παγκρήτιο

Κρίσιμη  εκτός έδρας αναμέτρηση για τον ΑΟΤ  στο Ηράκλειο με αντίπαλο τον Εργοτέλη . Η αναμέτρηση στο Παγκρήτιο Στάδιο.

Γκολ ο ΑΟΤ 0-1

1′ Πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό τα Τρίκαλα παίρνουν προβάδισμα με το γκολ του Σαχινίδιη 0-1

6′ Μεγάλη ευκαιρία οι γηπεδούχοι ο Κάιπερς μετά από μπαλιά έπιασε σουτ κι έστειλε την μπάλα  λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Αποστολίδη.

Από σέντρα του Πάνου, ο Σαχινίδης βρήκε χώρο και με πλασε έγραψε το 0-1

13΄Ο Μπουρσέλης πήγε να αιφνιδιάσει τον γκολκίπερ των Τρικάλων όμως δεν τα κατάφερε

Πέρασε ένα εικοσάλεπτο μετά το γκολ και δημιουργήθηκαν μόλις δύο φάσεις

Καλή η αμυντική διαχείριση από την ομάδα των Τρικάλων

Ο  Σαχινίδη να είναι τραυματίας προσωρινή διακοπή στον αγώνα.

Παρών στην αναμέτρηση και ο πρόεδρος της Φουτμπολ Λιγκ.

Οι παίκτες του Τάκη Γκώνια έχουν πάρει την κατοχή της μπάλας και προσπαθούν να ανοίξουν την άμυνα των Τρικάλων.

Χωρίς σπουδαία  φάση το ματς μετά το πρωτο 15λεπτο, τα Τρίκαλα δεν βγαίνουν μπροστά  και οι γηπεδούχοι κινούνται μακριά από την περιοχή του Αποστολίδη.

Χωρίς ρυθμό το ματς , δεν είναι καλή η εικόνα και των δύο ομάδων…

29′ Υποψία φάση στο 30 από τους παίκτες του Γράφα, όμως έδιωξαν οι αμυντικοί ένα γέμισμα του Μιλοσάβλιεφ, (να φανταστείτε τι περιγράφουμε…)

39′ ο Κάϊπερς απειλεί για δεύτερη φορά με μακρινό σουτ που δεν βρίσκει εστια.

Τελευταίο πεντάλεπτο του α’ μέρους, ο Εργοτέλης έχει κατοχή όμως δεν έχει φάσεις.

42′  Σέντρα του Μπούζα από δεξιά, μονοκόμματο σουτ του Μαζουλουξή , δεν έφτασε στην εστία, αφού απέκρουσαν πάλι οι αμυντικοί των Τρικάλων

Τέλος στο α’ ημίχρονο , ο ΑΟΤ προηγείται με 0-1 από το 1ο λεπτό χάρη στο γκολ του Σαχινίδη

ΕΝΑΡΞΗ Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Εργοτέλης-Τρίκαλα  0-1

Στη σέντρα του Β’ ημιχρόνου οι γηπεδούχοι.

Δεν έκαναν αλλαγές στην ανάπαυλα οι δύο ομάδες.

Ωστόσο, ο Μπρους σηκώθηκε για προθέρμανση κι όλα δείχνουν ότι θα είναι η πρωτη αλλαγή του Γκώνια. Ενώ από τον ΑΟΤ ο Τόμιτς

49′ Ο Τόμιτς στη θέση του Γροντή πρωτη αλλαγή των Τρικάλων,

Κατοχή μπάλας από τους γηπεδούχους στα πρωτα λεπτά του Β’ μέρους

54′ Κίτρινη κάρτα στον Ανδριόπουλοτων Τρικάλων

60′ Ο  Εργοτέλης χανει τη μεγαλύτερη ευκαιρία του ματς για να ισοφαρίσει , όμως το σουτ του Μπουρσέλη απέκρουσε σε κόρνερ ο Αποστολίδης

61′ Σε κόντρα επίθεση τα Τρίκαλα σουτ από Τόμιτς άουτ

63΄Αλλαγή για ΑΟΤ ο  Γιαννιτσάνη στη  θέση του Ζγκούρι

Πλησιάζουμε στο τελευταίο εικοσάλεπτο,  το ματς στο 0-1 από το γκολ του Σαχινίδη, πολύ κακό θέαμα στο Παγκρήτιο

71′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη, ο  Μανουσάκης στη  θέση του Σταματάκου.

Για “ζέσταμα” και ο Ροβίθης από εντολή του Γκώνια.

73’Δεύτερη αλλαγή για την ομάδα του Εργοτέλη

Ο Ροβίθης στο γήπεδο αντί του Μπουτσάκη

Το ματς οδεύεει προς το τελευταίο 15λεπτο με απουσία φάσεων και με άσχημη εικόνα από τις ομάδες στο Παγκρήτιο

79‘ Φάση από την ομάδα του Εργοτέλη. Ο Μπουρσέλης έπιασε σουτ από μακριά αλλά δεν βρήκε εστία, η μπάλα άουτ.

80′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη…ο Ιατρούδης περνά στη  θέση του Σταμόπουλου.

81′ Αλλαγή και για τον ΑΟΤ στη θέση Σαχινίδη , περνά ο Κοτσώνης

Αποδοκιμάζουν οι φίλαθλοι του Εργοτέλη για το παιχνίδι καθυστερήσεων των παικτών του ΑΟΤ.

85′ Κίτρινη κάρτα σοτν Μπουρσέλλη που διαμαρτύρονταν από τον πάγκο

86‘ Ευακιρία για Εργοτέλη,,,,Κόρνερ από Μπούζα , κεφαλιά από τον Ιατρούδη η μπάλα άουτ

87 Κίτρινη κάρτα και στον Βέρτζο

88′ Μακρινό σουτ του Τσέλιου δεν βρήκε εστία, η μπάλα πάλι άουτ

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά , παίζονται πλέον οι καθυστερήσεις . Ο  4ος  Διαιτητής  έδειξε πέντε λεπτά

ΓΚΟΛ 0-2 ο ΑΟ Τρίκαλα

93′ Ο Εργοτέλης είχε βγει όλος μπροστά ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης και ο Γιαννιτσάνης στην αντεπίθεση σκοράρει κλειδώνοντας τη νίκη των Τρικάλων