Αγχωτική νίκη στο στάδιο

26231378_925776834249959_7770025661563398107_n

Ο ΑΟΤ πήρε τους βαθμούς και συνέχισε το σερί

Χωρίς να πιάσει μεγάλη απόδοση και έχοντας στη σύνθεσή του τον Γιανιτσάνη και στην κερκίδα τον νεοαποκτηθέντα Μάκο ο ΑΟΤ επιβλήθηκε 2-1 της Σπάρτης και συνέχισε το σερί του στο πρωτάθλημα.

Οι “κυανέρυθροι” προηγήθηκαν με 2-0 χάρη σε τέρματα των Κοτσώνη (χάρισε το γκολ στον Καπό) και αυτογκολ αμυντικού της Σπάρτης και όλα έδειχναν ότι θα είχαμε ένα ευχάριστο απόγευμα. Στην επανάληψη όμως η Σπάρτη πέτυχε ένα γρήγορο γκολ, ξαναμπήκε στο παιχνίδι και με την αδυναμία των Τρικάλων να σημειώσουν τρίτο γκολ και να καθαρίσουν το παιχνίδι το ματς μετατράπηκε σε θρίλερ καθώς οι Λάκωνες στεκόταν καλύτερα στο γήπεδο.

26231429_925773734250269_8648794769408195003_n

Ο Ζγκούρι λίγο πριν το τέλος έχασε καλή ευκαιρία και στην εκπνοή παραλίγο να είχαμε …κηδεία με τον Μπαρέτα να μην μπορεί να νικήσει απο κοντά τον Αποστολίδη που έδιωξε σωτήρια και κράτησε το πολύτιμο τρίποντο για τα Τρίκαλα.

Διαιτητής ο κ   Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)-Φίλος (Βοιωτίας)-Καλύβας (Φθιώτιδας).

ΤΡΙΚΑΛΑ (Αντωνίου): Αποστολίδης, Πάνος, Χιντζίδης, Λεάντρο Πίντο, Κοτσώνης, Ανδρεόπουλος, Τζόκιτς (63΄Τσιάρας), Μιλοσάβλιεφ, Τόμιτς(81΄Βέρτζος), Ντακόλ(77΄ Ζγκούρι), Γιαννιτσάνης.

ΣΠΑΡΤΗ (Γράφας): Γιακουμής, Ζουλιώτης, Νιάρος, Οικονομόπουλος, Βοσνακίδης, Γραικός(81΄Φουρτάδο), Παναγιώτου, Τριανταφυλλάκος, Μπέλης, Ράντι(65΄Μπαρέττας), Ράνος.

Το παιχνίδι όπως το μετέδωσε το sportrikala.gr:

Εναρξη αγώνα

Στις κερκίδες βρίσκεται ο Μάκος που ανακοινώθηκε από την ΠΑΕ και ανήκει πλέον στο ρόστερ της  στην ομάδας

Ξεκίνησε βασικός ο Γιανιτσάνης ενώ μαζί του στην επιθεση και ο Ντακόλ  αλλά και ο Μιλοσάβλιεφ που αγωνίζεται  στα άκρα συγκλίνοντας και ως δεύτερος φορ.

Χωρίς φάσεις το πρωτο δεκάλεπτο αλλά με φλύαρη υπεροχή των Τρικάλων

14′ Φάση με σουτ από τον Μιλοσάβλιεφ η μπάλα άουτ

18΄Κόρνερ για τα Τρίκαλα που εκτελεί ο Χιτζίδης

ΓΚΟΟΛ 1-0

Από το κόρνερ του Χιτζίδη ο Κοτσώνης με κεφαλία έκανε το 1-0

25′ Από προσπάθεια και σουτ  του Πάνου, η μπάλα βρήκε δοκάρι και πέρασε άουτ

30′ Ατομική προσπάθεια και συρτό σουτ του Τόμιτς που έδιωξε σε κόρνερ ο Γιακουμής

ΓΚΟΟΛ  ο ΑΟΤ 2-0

30 μετά από κόρνερ του Χιντζίδη, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό της Σπάρτης και κατέληξε στα δίχτυα

43′ ΜΠάσιμο και γύρισμα από τον Μιλοσάβλιεφ 42′ απέκρουσε ο Οικονομόπουλος σε κόρνερ

Φινάλε α’ ημιχρόνου με καθαρό σκορ από την ομάδα των Τρικάλων

ΕΝΑΡΞΗ Β ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

1-2 η Σπάρτη

47′ ο  Τριανταφυλλάκος φαουλ , σημάδεψε το δοκάρι και στη συνέχεια  Σουλιώτη με πλασε το  2-1

62′ Ο Γιαννιτσάνης , έβγαλε τη σέντρα αλλά ο Γιακουμής καθάρισε πριν φτάσει σε παίκτη του ΑΟΤ

65′ Αλλαγή για τον ΑΟΤ. Ο  Τσιάρας στο γήπεδο αντί του τζόκιτς

Κίτρινη από τον διαιτητή στον Τσιάρα

Πιο βαρύς και πιο δύσκολος ο αγωνιστικός χώρος στο Β ημίχρονο

71′ Ο  Τριανταφυλλάκος, σε νέα προσπάθεια για τη Σπάρτη σούταρε  άουτ

Ο Αποστολίδης προς στιγμή στο έδαφος αλλά συνέχισε κανονικά

77′ Νέα αλλαγή ο ν ΑΟΤ.Ο Ζγκούρι μπήκε αντί  του Ντακόλ

80 ο Μιλοσάβλιεφ δεν πρόλαβε μετά από γέμισμα κι έχασε την μπάλα

84 Τρίτη αλλαγή ο Βέρτζος στη θέση του Τόμιτς

Η Σπάρτη έχει καλύτερα πατήματα στα τελευταία λεπτά του αγώνα

89′  Σουτ από Ζκούρι με καλές προοπτικές απέκρουσε ο γκολκίπερ

91′ Μεγάλη ευκαιρία από την Σπάρτη. Από σέντρα του νιάρου ο Μπαρέτα σούτερα αλλά  αλλά ο Αποστολίδης απέκρουσε σωτήρια την πιο δύσκολη φάση του αγώνα