Ισοπαλία στο Μάλεμε , μπορούσαν τη νίκη

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε τελικά ο ΑΟΤ από το Μάλεμε 1-1 με τον Κισσαμικό

20160207_150746_resized

Ήθελαν νίκη , πήραν ισοπαλία. Τα Τρίκαλα μοίρασαν γκολ και βαθμούς με τον Κισσαμικό στο γήπεδο Μάλεμε της Κρήτης και το  1-1 της Κυριακής τους αφήνει μία πικρία γιατί ούτε το συγκρότημα της Κισσάμου ήταν φόβητρο μέσα στο γήπεδο ούτε το παιχνίδι είχε τελικά τόσο μεγάλες δυσκολίες

Δυστυχώς όμως με την τακτική και αγωνιστική προσέγγιση του α ημιχρόνου οι κυανερυθροι σπατάλησαν  χρόνο , δέχτηκαν ένα γκολ στη μία και μοναδική φάση που δημιούργησαν οι γηπεδούχοι  ενώ δεν πήραν και ένα πέναλτι που αυτοί  δικαιούνταν

Στην επανάληψη πάντως με τις αλλαγές που έγιναν και με την είσιοδο των Σερτζίνιο Βρούτσιαν οι κυαέρυθροι έδειξαν καλύτερη εικόνα- κυρίως μετά το 65 Πίεσαν  την εστία του Κισσαμικού φτάνοντας τελικά στην ισοφάριση στο 90’ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κουσκουνά. Μετά το 1-1 ο Μουμίνο αλλά και ο Ριζογιάννης είχαν και έχασαν δυο σημαντικές ευκαιρίες για το 1-2 ενώ στο φινάλε της αναμέτρησης ο Χιώτης μας έσωσε και από  τα χειρότερα

Θέμα με τον προπονητή φαίνεται ξεκάθαρα πως έχει  η ομάδα και είναι ενδεικτικό ότι ακόμα και στην Κρήτη ο Γιώργος Μαραντάς  αποδοκιμάστηκε από Τρικαλινούς που έφτασαν πίσω από τον πάγκο του.

Διαιτητής: Σωτηριάδης (Λασιθίου). Βοηθοί: Κοντιζάς (Πειραιά), Πάγκαλος (Λασιθίου).

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Γιαννίτσης, Τσερκέζος, Σταθάκης, Κουρτεσιώτης, Λώττας (60′ Μάνιας), Ν’ Γκουέμ, Σελινιωτάκης, Μάντζης (67′ Ποσίνκοβιτς), Σαπαλίδης, Βαττής (75′ Πότσι)

ΤΡΙΚΑΛΑ (Γιώργος Μαραντάς): Χιώτης, Λαμπάκης, Σαρακατσάνος, Κουμπαρούλης (73′ Σερζίνιο), Κοντοδήμος, Μουμίν, Ριζογιάννης, Αρσενίεβιτς, Στεφάνοβιτς, Ναβάρο (73′ Βρούτσινα), Κουσκουνάς.

20160207_150531_HDR_resized

LIVE H ΟΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΑΠΌ ΤΟ SPORTRIKALA

Οι ενδεκάδες:

Κισσαμικός:  ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ, ΓΙΑΝΝΙΤΣΗΣ, ΛΩΤΤΑΣ, ΤΣΕΡΚΕΖΟΣ, ΣΕΛΗΝΙΩΤΑΚΗΣ, ΣΤΑΘΑΚΗΣ, ΕΝΓΚΟΥΕΝ, ΚΟΥΡΤΕΣΙΩΤΗΣ, ΜΑΝΤΖΗΣ, ΣΑΠΑΛΙΔΗΣ, ΒΑΤΤΗΣ

Α.Ο.Τρίκαλα:  ΧΙΩΤΗΣ, ΛΑΜΠΑΚΗΣ, ΣΑΡΑΚΑΤΣΑΝΟΣ, ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΛΗΣ, ΚΟΝΤΟΔΗΜΟΣ, ΜΟΥΜΙΝ, ΡΙΖΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΑΡΣΕΝΙΕΒΙΤΣ, ΣΤΕΦΑΝΟΒΙΤΣ, ΝΑΒΑΡΟ, ΚΟΥΣΚΟΥΝΑΣ

(4′ ) Κεφαλιά από τον Σαπαλίδη, μπλοκάρει ο Χιώτης.

(10′) Τίποτα το ιδιαίτερο σε αυτά τα δέκα πρώτα λεπτά.

(11′) Σούτ απο Κοντοδήμο με την μπάλα άουτ.

(15′) Καθώς φτάνουμε τα πρώτα δεκαπέντε λεπτά καμία από τις δύο ομάδες δεν έχουν βρει ακόμα ρυθμό.

(19′) Τα Τρίκαλα κερδίζουν κόρνερ χωρίς να μπορέσουν όμως να απειλήσουν.

(31′) Σούτ του Μάντζη και 1-0.

(34′) Κόρνερ κερδίζει ο Κισσαμικός.

(35′) Δεύτερο και τρίτο κόρνερ κερδίζει ο Κισσαμικός και απειλεί.

(43′) Ο Κουσκουνάς καθαρά ανατρέπεται από τον Γιαννίτση  και  ζητάει πέναλτυ μέσα στην μεγάλη περιοχή αλλά ο διαιτητής λέει όχι.

(45′) Ένα λεπτό επιπλέον.

(45′) Τέλος Ημιχρόνου παραμένει 1-0. και τα Τρίκαλα θέλουν δύο γκολ για να κάνουν αντροπή και να φύγουν με νίκη από το Μάλεμε

Το παιχνίδι στο πρωτο μέρος δεν ήταν καλό οι Κρητικοί είχαν ουσιαστικά μια καλή φάση και πέτυχαν το γκολ που τους έβαλε μπροστά σε θέση οδηγού, όμως οι κυανέρυθροι αδικήθηκαν στη φάση της καθαρής αντροπής του Κουσκουνά που ήταν “μαρς” πέναλτι

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Έναρξη  β΄ ημιχρόνου  , τα Τρίκαλα θέλουν δύο  γκολ για να κάνουν ανατροπή και να πάρουν τη νίκη

Χωρίς αλλαγές και οι δύο ομάδες στο ξεκίνημα της επανάληψης

47 Κορνερ για τον ΑΟΤ από σουτ του Στεφάνοβιτς

48 Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ μετά το χτύπημα του Ναβάρο

Μέτρια και σ’ αυτά τα πρωτα λεπτά η εικόνα του αγώνα και οι κυανέρυθροι ψάχνουν διαδρόμους χωρίς όμως να έχουν καθαρές κινήσεις στο γήπεδο

49′ Σύνθημα σε αναπληρωματικούς για ζέσταμα από τον πάγκο του ΑΟΤ

50′ Ατομική του Ναβάρο χωρίς όμως ουσιαστικό αποτέλεσμα αφού ο επιθετικός του ΑΟΤ “έπεσε” πάνω σε δύο αμυντικούς

54 Aλλαγή για τα Τ΄ρικαλαΣτη θέση του Λαμπάκα πέρασε ο Φλίγκος  πλέον στη δεξιά πτέρυγα της άμυνας πέρασε ο Αρσενίεβιτς

60 Αλλαγή και ο Κισσαμικός . Στη θέση του Λώττα ο Ισπανός Μανια

62′ Κι όμως συνέβη και αυτό…Στην Κρήτη Τρικαλινοί φίλαθλοι βλέποντας την εικόνα της ομάδας τα…έχωσαν κανονιξκά στον Γ Μαραντά.

Ο τεχνικός του ΑΟΤ όντας πιεσμένος θέλησε να ανοίξει διάλογο αλλά άκουσε ακόμα περισσότερα…

66’Από λαθος του Κουμπαρούλη ο Μαζη έκελψε την μπάλα αλλά ευτυχώς έσωσε ο Σαρακατσάνος

67 Κίτρινη στον Βαττή

68 Αλλαγή για τον Κισσαμικό ,βγαίενι Μάτζηςκαι μπαίνει ο Μπσσνκοβιτς

69 Ατομική του Κουσκουνά που μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, έσπασε στον Στεφανοβιτς αλλά αυτός δεν βρήκε την μπάλα όπως ήθελε κι έχασε την ευακιρία

72ο Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Σερτζίνιο   στο τερέν στη θέση του Κουμπαρούλη  και η ομάδα πλέον

72 Καπάκι και νεα αλλαγή για τον ΑΟΤ. Ο Βρούτσινα στη θέση του Ναβάρο

73 Αλλαγή για τον Κισσαμικό. Στη θέση του Βαττή ο Φωτσης

74′ Φαουλ και μεγάλη ευκαιρία από τον Σερτζιο Ριμπέιρο Σερττζίνο του ΑΟΤ. Το φάουλ απέκρουυσε ο Λαζαρίδης

78’Νέα ευκαιρία για τον ΑΟΤ. Ο Ριζογιάνης έβγαλε μπαλιά στον Κουσκουνά αλλά αυτός δεν μπόρεσε να νικήσει τον Λαζαρίδη. μεγάλη ευκαιρία για να αλλάξει η ροή του αγώνα

Πήρε μέτρα η ομάδα των Τρικάλων και πιέζει για να πετύχει την ισοφάριση

81 ‘ Σέντρα Αρσενίεβιτς στην περιοχή και νέα ευκαιρία από την κεφαλιά του Κουσκουνά που δεν βρήκε στόχο αφού η μπάλα έφυγε άουτ

Τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, τα Τρίκαλα πιέζουν και ο Κισσαμικός αμύνεται

Στο 86’τα Τρίκαλα απείλησαν και πάλι με την επικίνδυνη σέντρα του Αρσενίεβιτς την οπία όμως δεν μπόρεσαν να εκμετελλευτούν ούτε ο Βρούτσινα ούτε ο Κουσκουνάς

87 Κίτινη στον Κουσκουνά από τον διαιτητή για διαμαρτυρίες

πέναλτι για τα Τρικαλα

Ο Στεφάνοβιτς κέρδισε το πεάνλτι στην πίεση μέσα στην περιοχή του Κισσαμικού

90 ΓΚΟΟΟΛ 1-1 τα Τρίκαλα

1-1 ΑΟΤ στο 90 με την εύστοχη εκτέλεση του Κουσκουνά 1-1 και μένουν ακόμα 4 λεπτά καθυστερήσεων

94′ Μεγάλη φάση για τα Τρικαλα, από κόρνερ του Σετρτζίνιο, ο Μουμίν βρήκε την μπο΄λα μπροστά του έπιασε το σουτ αλλά αστόχησε χάνοντας ευκαιρία για ανατροπή

95′ Στην κόντρα επίθεση του Κισσαμικού παρ όλίγο γκολ αφού ο Μποσίνκοβιτς βγήκε σε θέση βολής αλλά ευτυχώς για τον ΑΟΤ απέκρουσε ο Χιώτης

Λήξη αγώνα τα Τρίκαλα πήραν τον βαθμό της ισοπάλίας από ένα ματς που ξεκίνησε ανάποδα αλλά είχε στο τελος μεγάλη πίεση