Ισόπαλοι Απόλλωνας Σμύρνης και Πανσερραϊκός,

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν με το πέναλτι του Ολίσε στο 3ο λεπτό και η «ελαφρά ταξιαρχία» ισοφάρισε στο 38`

Ισοπαλία (1-1) που δεν αποκλείεται να αποβεί καθοριστική ακόμη και για την επιστροφή στην Super League, παραχώρησε απόψε ο Απόλλωνας Σμύρνης στον Πανσερραϊκό, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής για την Football League.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν με το πέναλτι του Ολίσε στο 3ο λεπτό και η «ελαφρά ταξιαρχία» ισοφάρισε στο 38` με τον Παρπέξ. Πλέον η Κέρκυρα, που φιλοξενεί αύριο τον Αγροτικό Αστέρα, έχει την ευκαιρία -σε περίπτωση νίκης- να προσπεράσει τον Απόλλωνα και να καταστεί φαβορί για την άνοδο στα «σαλόνια» του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Παράλληλα, τις όποιες ελπίδες επιστροφής στην Super League, έχει, φαίνεται πως θα διεκδικήσει μέχρι τέλους η Καλλιθέα. Η αθηναϊκή ομάδα, επικράτησε στην Πάτρα της Παναχαϊκής με 1-0 και πλησίασε την πρώτη τετράδα. Επίσης, σπουδαία νίκη πέτυχε ο Κισσαμικός μέσα στην Καρδίτσα επί της Αναγέννησης με 1-0, ενώ με το ίδιο σκορ (1-1) έληξαν οι αγώνες Πανελευσινιακός-Λαμία και Παναιγιάλειος-Χανιά.

Τέλος, τα Τρίκαλα πήραν στα «χαρτιά» τον αγώνα με τον Ολυμπιακό Βόλου που δεν παρατάχθηκε στο γήπεδο, επιβεβαιώνοντας ουσιαστικά, ότι βρίσκεται πλέον, εκτός διοργάνωσης. Ο διαιτητής Γκάμαρης περίμενε το προβλεπόμενο δεκάλεπτο και στην συνέχεια έκλεισε το φύλλο αγώνα.