Πρωτιά Τσιούνη στον Ημιμαραθώνιο Ράξας

Πάνω από 300 συμμετοχές είχε και ο φετινός Ημιμαραθώνιος Δρόμος της Ράξας στον οποίο πρώτευσε ένας τρικαλινός δρομέας

3.JP3333333333333G

Ο λόγος για τον Δημήτρη Τσιούνη του ΣΚΑ Μετεώρων που τερμάτισε πρωτος και καλύτερος όλων στη μεγάλη διαδρομή

Στην κατηγορία των Ανδρών  λοιπόν νικητής στον ήταν ο Δημήτρης Τσιούνης του ΣΚΑ Μετεώρων με χρόνο 1,13,48. Στη  2η θέση τερμάτισε ο  Ηλίας Γεκίμης  του Συλλόγου Δρομέων Τρικάλων με επίδοση 1,20 32 και τρίτος ήταν ο Αχιλλέας Γιανούλας από τον Βόλο. Την πρωτιά στις Γυναίκες πήρε  η Τσεκίνη Σοφία από το σύλλογο Καστοριάς , ενώ πίσω της  τερμάτισε η Ελένη Ντόβα των Δρομέων Τρικάλων και Τρίτη ήταν  η Αθηνά Σταμούλη από το Αγρίνιο

Εκτός όμως  από τον Ημιμαραθώνιο, έγινε και Αγώνας  7 χιλιόμετρων με πολλές συμμετοχές και έντονο συναγωνισμό. Σ’ αυτό το Δρόμο λοιπόν  νικητής ήταν ο Χρήστος Φλιούκας της ΓΕΑΤ με χρόνο 25.13’’ , στη δεύτερη θέση ο Α Γελαδάρης του Ζευς Κατερίνης και τρίτος Χρήστος Παλλάκης των Δρομέων Κατερίνης. Στην αντίστοιχη διαδρομή γυναικών πρώτευσε η Ζωγραφάκη Μαρία από την Καλυμνο.