Νίκη και πρωτιά για τους Παίδες της ΕΠΣΤ

Με τον ιδανικότερο τρόπο έκλεισε τις υποχρεώσεις της στο Ενωσιακό η Μικτή Παίδων του νομού μας

20151223_125938

Με τον ιδανικότερο τρόπο έκλεισε τις υποχρεώσεις της στο Ενωσιακό η Μικτή Παίδων του νομού μας. Στην τελευταία αγωνιστικής της χρονιάς οι Παίδες της ΕΠΣΤ καθάρισαν το ντέρμπι της κορυφής, επιβλήθηκαν με 2-0 της αντίστοιχης ομάδας της ΕΠΣ Μαγνησίας και κατέκτησαν  δίκαια την πρώτη θέση του ομίλου.Το ντέρμπι κορυφής διεξήχθη στο γήπεδο Μεγαλοχωρίου και εκεί στην πρώτη από τις δύο αναμετρήσεις της ημέρας οι Μικροί της ΕΠΣΤ δεν είχαν γκολ στο α ημίχρονο, δεν είχαν όμως ούτε πολλές φάσεις στα καρέ της Μαγνησίας. ωστόσο με το ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου, ανέβασαν στροφές και καθάρισαν τη νίκη και την πρωτιά μέσα σε ένα πεντάλεπτο. Το σκορ άνοιξε στο 52ο λεπτό ο Καραγκούνης και έβαλε μπροστά την τρικαλινή ομάδα ενώ στο 57” ο Καρακώστας πέτυχε και το 2-0 και σφράγισε τη μεγάλη νίκη της Τρικαλινής ομάδας ,που τερμάτισε πρωτη και καλύτερη όλων στον Θεσσαλικό όμιλο.

ΕΠΣΤρικάλων: Μπουρούσης, Γριζανίτης, Μπονέλης, Αγραφιώτης, Γκουβίνας, Καραγκούνης, Καλτσάς, Τάμπος, Παπαζήσης, Καρακώστας, Τσιρογιάννης.
ΕΠΣ Μαγνησίας: Κραβαρίτης, Κότογλου, Γουργιώτης, Κουσκουρίδας, Τετριμίδης, Μεγαγιάννης, Χρόνης, Κωστόπουλος, Θεωδορίδης, Τιμπλαλέξης, Βλιώρας

20151223_130142

Πρώτοι στον όμιλο οι Μικροί της ΕΠΣ Τρικάλων στη φωτό η 11αδα του σημεριχνού αγώνα