O ΠΑΟΚ έκανε το 2-2 και…ραντεβού στην Πυλαία

Ο ΠΑΟΚ… θυμίζοντας τον Κυπελλούχο Ελλάδας που όλοι θαύμασαν στη Σύρο, επιβλήθηκε με 3-0 σετ επί του Παναθηναϊκού στην κατάμεστη Κυψέλη,

E6A5D594547CE536C766ADE0CE009187

Ο ΠΑΟΚ… θυμίζοντας τον Κυπελλούχο Ελλάδας που όλοι θαύμασαν στη Σύρο, επιβλήθηκε με 3-0 σετ επί του Παναθηναϊκού στην κατάμεστη Κυψέλη, έκανε το 2-2 στη σειρά των ημιτελικών της Volleyleague και έτσι το «εισιτήριο» για τους τελικούς θα κριθεί σε πέμπτο παιχνίδι στο κλειστό της Πυλαίας, εκεί όπου επιστρέφει το πλεονέκτημα της έδρας.

Ο «δικέφαλος» του βορρά ήταν ανώτερος σε όλο το παιχνίδι και ουσιαστικά, αφού πήρε το πρώτο σετ, τελείωσε την υπόθεση νίκη στο συγκλονιστικό δεύτερο, το οποίο και κέρδισε με 32-30.

Το ματς πήρε… περίεργη τροπή στο 3ο σετ, όταν ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε 6-5 και έπειτα ο ΠΑΟΚ έτρεξε ένα ασύλληπτο σερί για να τελειώσει τον αγώνα στο 8-25, σκορ που δεν θυμίζει σε τίποτα επαγγελματικό αγώνα.

Τα σετ: 22-25, 30-32, 8-25