Με την συμμετοχή ομάδων από την Ελλάδα και το εξωτερικό
Η πόλη των Τρικάλων είναι έτοιμη να υποδεχθεί τους αθλητές, προπονητές και συνοδούς για το 1ο Διεθνές Τουρνουά Καλαθοσφαίρισης Μικρών Ηλικιών στα Τρίκαλα.
Στο σημαντικό αυτό αθλητικό γεγονός θα πάρουν μέρος 24 τμήματα ομάδων από όλη την Ελλάδα αλλά και το εξωτερικό. Συνεπώς η πόλη μας θα ενισχυθεί οικονομικά αφού θα γεμίσουν τα ξενοδοχεία, οι χώροι εστίασης αλλά και όλη η Τρικαλινή αγορά.
Μερικοί από τους αθλητές που θα πάρουν μέρος αγωνίζονται σε μικρές εθνικές ομάδες φτάνοντας έτσι το επίπεδο του τουρνουά πολύ ψηλά. Ανάμεσα στις κορυφαίες ακαδημίες θα είναι και η Σέρβικη Ακαδημία Κρις Κρος στην οποία πρόεδρος είναι ο Βλαντιμίρ Ίλιτς.
Επίσης για πρώτη φορά στη Ελλάδα θα δώσει το παρόν ο πρόεδρος των ακαδημιών της Σερβίας σε επίπεδο μίνι, Ράντε Γκεορκέφσκι, ο οποίος θα συμμετάσχει στο σεμινάριο προπονητικής που θα πραγματοποιηθεί στο συγκεκριμένο τουρνουά.
Το τουρνουά θα αρχίσει τη Μεγάλη Δευτέρα όπου θα πραγματοποιηθεί στη Κεντρική Πλατεία η επίσημη τελετή έναρξης που θα πάρουν μέρος όλες οι ομάδες, οι αθλητές και οι συνοδοί και η λήξη θα γίνει την Μεγάλη Πέμπτη με τις ανάλογες βραβεύσεις. Οι αγώνες θα διεξάγονται παράλληλα στο Κλειστό Δημοτικό Γυμναστήριο τηςοδού Κατσιμήδου καθώς και στο Κλειστό Γήπεδο της Μπάρας.
Οι ώρες διεξαγωγής είναι από τις 9 το πρωί έως και 9 το βράδυ (αναλυτικό πρόγραμμα σε αυτά που στέλνουμε).
Να σημειωθεί ότι οι επίσημες μπάλες των αγώνων του τουρνουά είναι η Wilson (μπάλα των κολλεγιακών αγώνων στην Αμερική) για τις ηλικίες 2000-2001 και η Ελληνική μπάλα Nickan για τις ηλικίες 2002-2003.
Επίσης στο γνωστό καφέ της πόλης «Πολίτικον» αλλά και στο Κλειστό Γυμναστήριο γνωστοί προπονητές θα πραγματοποιήσουν σεμινάριο προπονητικής.
Οι διοργανωτές Σάκης Δέλλιος από το coachbasketball.gr και Κώστας Σκρέτας, Γιώργος Κουρμέτζας από την Ακαδημία ΑΟΤ STARS Τρικάλων υπόσχονται ότι τόσο η διεξαγωγή του τουρνουά θα στεφθεί με απόλυτη επιτυχία όσο και το θέαμα θα είναι από τα κορυφαία γεγονότα της πόλης μας.
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 1ης ΜΕΡΑ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΡΙΚΑΛΑ 2015
ΗΜΕΡΑ: Μ. ΔΕΥΤΕΡΑ 06 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015
ΩΡΑ |
ΑΓΩΝΑΣ |
ΗΛΙΚΙΑ |
ΓΗΠΕΔΟ |
09:00-10:30 |
|
|
|
10:30- 12:00 |
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ |
2003 |
ΜΠΑΡΑ |
12:00-13:30 |
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Α – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Β |
2001 |
ΜΠΑΡΑ |
13:30- 15:00 |
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β – ΠΙΕΡΙΚΟΣ Β |
2002-2001 |
ΜΠΑΡΑ |
15:00- 16:30 |
ΟΦΗ – ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ |
2001 |
ΜΠΑΡΑ |
16:30- 18:00 |
ΠΙΕΡΙΚΟΣ Α – COLLEGE DEREE |
2000 |
ΜΠΑΡΑ |
18:30 – 20:00 |
ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ |
|
ΜΠΑΡΑ |
20:30 -22:00 |
KRIS KROSS Γ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ |
2003 |
ΜΠΑΡΑ |
|
|
|
|
ΩΡΑ |
ΑΓΩΝΑΣ |
ΗΛΙΚΙΑ |
ΓΗΠΕΔΟ |
09:00 – 10:30 |
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ B – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ |
2002 |
ΚΑΤΣΙΜΙΔΟΥ |
10:30 – 12:00 |
ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – ΑΓΣΙ |
2001 |
ΚΑΤΣΙΜΙΔΟΥ |
15:00 – 16:30 |
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Α – ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ A |
2000 |
ΚΑΤΣΙΜΙΔΟΥ |
20:30 – 22:00 |
KRIS KROSS Α – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Α |
2000 |
ΚΑΤΣΙΜΙΔΟΥ |
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 2ης ΜΕΡΑ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΡΙΚΑΛΑ 2015
ΗΜΕΡΑ: Μ. ΤΡΙΤΗ 07 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015
ΩΡΑ |
ΑΓΩΝΑΣ |
ΗΛΙΚΙΑ |
ΓΗΠΕΔΟ |
09:00-10:30 |
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ |
2003 |
ΜΠΑΡΑ |
10:30- 12:00 |
ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Α – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Β |
2000- 2001 |
ΜΠΑΡΑ |
12:00-13:30 |
ΠΙΕΡΙΚΟΣ Β – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Α |
2000 |
ΜΠΑΡΑ |
13:30- 15:00 |
ΑΓΣΙ – ΟΦΗ |
2001 |
ΜΠΑΡΑ |
15:00 – 17:45 |
ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ 1Η ΜΕΡΑ |
|
ΜΠΑΡΑ |
18: 00 – 19:30 |
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Α – ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Β |
2001 |
ΜΠΑΡΑ |
19:30 – 21:00 |
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Α – KRIS – KROS A |
2000 |
ΜΠΑΡΑ |
21:00 – 22:30 |
KRIS KROS – ΠΑΓΚΡΑΤΙ |
2003 |
ΜΠΑΡΑ |
ΕΞΤΡΑ / ΠΡΩΙ |
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Β – KRIS KROS Γ |
|
ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ |
ΩΡΑ |
ΑΓΩΝΑΣ |
ΗΛΙΚΙΑ |
ΓΗΠΕΔΟ |
09:00 – 10:30 |
COLLEGE DEREE – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Α |
2000 -2001 |
ΚΑΤΣΙΜΙΔΟΥ |
12:30 – 14:00 |
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ |
2002 |
ΚΑΤΣΙΜΙΔΟΥ |
19:30 – 21:00 |
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Β – ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Β |
2002 -2002 |
ΚΑΤΣΙΜΙΔΟΥ |
21:00 – 22:30 |
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Α – ΠΙΕΡΙΚΟΣ Α |
2000 |
ΚΑΤΣΙΜΙΔΟΥ |
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 3ης ΜΕΡΑ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΡΙΚΑΛΑ 2015
ΗΜΕΡΑ: Μ. ΤΕΤΑΡΤΗ 07 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015
ΩΡΑ |
ΑΓΩΝΑΣ |
ΗΛΙΚΙΑ |
ΓΗΠΕΔΟ |
09:00-10:30 |
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ |
2003 |
ΜΠΑΡΑ |
10:30- 12:00 |
ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Β |
2002 |
ΜΠΑΡΑ |
12:00 -14:00 |
ΗΜΕΡΙΔΑ |
|
ΠΟΛΙΤΙΚΟ |
14:00 – 15:30 |
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Β – ΑΓΣΙ |
2001 |
ΜΠΑΡΑ |
|
|
|
|
|
|
|
|
15:30 – 17:30 |
ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ 2Η ΜΕΡΑ |
|
ΚΑΤΣΙΜΙΔΟΥ |
17:30 – 19:00 |
KRIS KROS A – COLLEGE DEREE |
2000 |
ΜΠΑΡΑ |
19:00 – 20:30 |
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Α – ΠΙΕΡΙΚΟΣ Α |
2000 |
ΜΠΑΡΑ |
20:30 -22:00 |
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Α – ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΑ Α |
2000 |
ΜΠΑΡΑ |
ΩΡΑ |
ΑΓΩΝΑΣ |
ΗΛΙΚΙΑ |
ΓΗΠΕΔΟ |
09:00 – 10:30 |
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Α – ΠΙΕΡΙΚΟΣ Β |
2001 -2001 |
ΚΑΤΣΙΜΙΔΟΥ |
10:30 – 12:00 |
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Β |
2002 |
ΚΑΤΣΙΜΙΔΟΥ |
17:30 – 19:00 |
KRIS KROS – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ |
2003 |
ΚΑΤΣΙΜΙΔΟΥ |
19:00 – 20:30 |
ΟΦΗ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Β |
2000 – 2001 |
ΚΑΤΣΙΜΙΔΟΥ |
20:30-22:00 |
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΚΡΟΝΟΣ Α |
2001 |
ΚΑΤΣΙΜΙΜΟΥ |
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 4ης ΜΕΡΑ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΡΙΚΑΛΑ 2015
ΗΜΕΡΑ: Μ. ΠΕΜΠΤΗ 07 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015
ΩΡΑ |
ΑΓΩΝΑΣ |
ΗΛΙΚΙΑ |
ΓΗΠΕΔΟ |
09:00-10:30 |
KRIS KROS – ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ |
2003 -2002 |
ΜΠΑΡΑ |
10:30- 12:00 |
KRIS KROS – ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ |
2000 |
ΜΠΑΡΑ |
12:00-13:30 |
COLLEGE DEREE –ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ |
2000 |
ΜΠΑΡΑ |
13:30 – 15:00 |
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Α – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Β |
2000- 2001 |
ΜΠΑΡΑ |
15:00 – 16:30 |
ΠΙΕΡΙΚΟΣ Β – ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ B |
2001 |
ΜΠΑΡΑ |
16:30 – 18:00 |
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ |
2003 – 2002 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ΜΠΑΡΑ |
|
|
|
ΜΠΑΡΑ |
|
|
|
ΜΠΑΡΑ |
ΩΡΑ |
ΑΓΩΝΑΣ |
ΗΛΙΚΙΑ |
ΓΗΠΕΔΟ |
09:00 – 10:30 |
ΟΦΗ – ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ |
2000 (M) |
ΚΑΤΣΙΜΙΔΟΥ |
10:30 – 12:00 |
ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Β |
2003 – 2002 |
ΚΑΤΣΙΜΙΔΟΥ |
12:00 – 13:30 |
ΤΡΙΚΑΛΑ Α – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ B |
2001 – 2002 |
ΚΑΤΣΙΜΙΔΟΥ |
13:30 – 15:00 |
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Α – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Α |
2000 |
ΚΑΤΣΙΜΙΔΟΥ |
15:00 – 16:30 |
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ |
2003 -2002 |
ΚΑΤΣΙΜΙΜΟΥ |
16:30 -18:00 |
ΑΓΣΙ – ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ |
2000(Μ) |
ΚΑΤΣΙΜΙΔΟΥ |