Τα Κορίτσια έριξαν 4 και προκρίθηκαν στο Κύπελλο

Τα Κορίτσια των Τρικάλων με καρέ των γκολ κέρδισαν τον Αγροτικό Ημαθίας και πέρασαν στην Β Φάη Κυπέλου Γυναικών όπου θα αντιμετωπίσουν τον ΠΑΟΚ

0000007

Στο ραντεβού της Κυριακής που έγινε στο γήπεδο Πυργετού τα Τρικαλινά Κορίτσθα δε συνάντησαν ιδιαίτερες δυσκολίες απέναντι στον Αγροτικό Αστέρα Ημαθίας και τον κέρδισαν εύκολα με 4-0.Μάλιστα  άνοιξαν το σκορ στο 3ο λεπτό όταν η Γιαννούλα από κοντινή απόσταση πλάσαρε για το 1-0.

Το 2ο γκολ των Τρικάλων ήρθε στο 35’ όταν η Καρπούζα με προβολή ανέβασε τον δείκτη του σκορ.

Η Μαρλέν στο 69ο λεπτό, έβαλε τη δική της σφραγίδα στο 3ο γκολ καθώς με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ έκανε το 3-0 ενώ λίγο πριν την εκπνοή του αγώνα, η Ντόκου έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των Τρικάλων γράφοντας το 4-0.

Με τη νίκη τους αυτή τα Τρίκαλα πέρασαν στη 2η φάση του θεσμού και θα υποδεχτούν (λογικά στο Στάδιο) τον πανίσχυρο ΠΑΟΚ σε ένα ματς εμπειριών για τις νεαρές «κυανέρυθρες».

Τρίκαλα: Χαρακοπούλου (70’ Τσιάντα), Τζιώρα, Χύμα, Λουλέ, Ντόκου, Καρπούζα, Λαγούδη (48’ Τσιούλη), Γιουβρή, Κορδέλα (25 λ.τρ Μπλούτσου), Γιαννούλα, Μαρλέν.