Άστραψε και βρόντηξε ο Διγενής – Αποτελέσματα

Συνέτριψε με 0-8 το Γλίνος – Πέρασε από την Μπάρα η Φήκη

Σε εφιάλτη μετέτρεψε ο Διγενής την παρθενική εντός έδρας εμφάνιση του Γλίνους στην Α’ Ερασιτεχνική αφού τους σκόρπισε με 0-8 και έδειξε ότι είναι από τα φαβορί για την άνοδο.

Η Φήκη πέρασε και από την Μπάρα με 0-2 ενώ το νεοφώτιστο Κεφαλόβρυσο πέρασε νικηφόρα από τα Καλύβια και έκανε το δύο στα δύο στο πρωτάθλημα . Νέο στραβοπάτημα για το Καστράκι που μετά την ήττα στην πρεμιέρα από την Δήμητρα,  παραχώρησε λευκή ισοπαλία στην Πηγή.

Μεγαλοχώρι – Πυργετός

Πολύ εύκολα, όπως δείχνει και το τελικό σκορ, ο «Διγενής» πέρασε από το Γλίνος με το εκκωφαντικό 0-8 και μάλιστα με συνοπτικές διαδικασίες, αφού η διαφορά των ομάδων ήταν τεράστια.

Με την έναρξη του παιχνιδιού ο Λαγκαδινός «άνοιξε» το σκορ κάνοντας το 0-1 στο 1ο λεπτό. Στο 19’ έγινε το 0-2 από τον ίδιο παίκτη, ενώ στο 24’ από αριστερά με διαγώνιο σουτ ο Τζέλης πέτυχε το 0-3.

Το ημίχρονο «έκλεισε» με σκορ 0-4 αφού στο 34’ πέτυχε γκολ ο Μακρυγιάννης. Στην επανάληψη το Νεοχώρι σκόραρε με την ίδια επιτυχία. Στο 52’ ο Μακρυγιάννης το 0-5, στο 59’ το 0-6 από τον Λαγκαδινό, το 0-7 στο 61’ ο Γκάτης πέτυχε το καλύτερο γκολ της συνάντησης με μακρινό σουτ και το τελικό 0-8 έγινε στο 66’ με εντυπωσιακή ατομική προσπάθεια του Μανάφα. Από κει και πέρα… τίποτα.