O Σιαλμάς “λύτρωσε” τον ΑΟΤ στο 83′

32420679_985942468233395_5551622525777084416_n

Ενα μέτριο ματς μπροστά σε άδειες κερκίδες

Τα εύκολα , δύσκολα έκανε και για μία ακόμη φορά ο ΑΟ Τρικαλα . Χρειάστηκε να φτάσει στο τελευταίο δεκάλεπτο για να βρει δρόμο προς την εστία του Αιγιναικού και το πέτυχε στο 83 με το γκολ του Σιαλμά νικώντας 1-0 την ομάδα της Πιερίας. Αδειο το στάδιο την Κυριακήμε απογοητευτική εικόνα ,  αφού ήταν δεν ήταν 200 φίλαθλοι στις κερκίδες

Οι παίκτες του Θωμά Γράφα ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, όμως δεν δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες και κυρίως δεν κατάφεραν να ανοίξουν διαδρόμους για  πάρουν το προβάδισμα νωρίτερα.

Ο ΑΟΤ επισκέφτηκε την αντίπαλη εστία με αξιώσεις στο 15’ με τον Τόμιτς, στο 28’ με τον Τσιάρα, στο 48’ και το 59’ με τον Γιαννιτσάνη, στο 68’ με τον Χιντζίδη και στο 77’ με φάουλ του Γκόλια, προτού βρει δίχτυα με τον Σιαλμά στο 83’ (1-0) Με αυτό το θεαματικό γυριστό τα Τρίκαλα τσέκαραν τη δεύτερη νίκη στα τρία τελευταία παιχνίδια και βάζουν γερή υποψηφιότητα  για την πέμπτη θέση της  βαθμολογίας.

Οι φιλοξενούμενοι από την πλευρά τους, ελάχιστες φορές απείλησαν την εστία του Γιδόπουλου που πέρασε ήσυχο απόγευμα.  συγκεκριμένα στο 11ο λεπτό με τον Πολύζο και τρία λεπτά αργότερα.με τον Ζούρκο χωρίς όμως να έχουν αποτέλεσμα. Αλλη ευκαιρία δεν βρήκαν και γενικά είχαν αμυντικούς προσανατολσιμούς επιδιώκοντας να “κλέψουν” βαθμο από τους κυανέρυθρους

Διαιτητής: Μακρυπόδης (Αχαΐας), Μεσσήνης (Αχαΐας), Κακαφώνης (Αχαΐας), Τεβεκέλης (Μακεδονίας)Κίτρινες κάρτες: 62’ Γιαννιτσάνης – 67’Φορτζίου.

ΑΟΤ (Γράφας): Γιδόπουλος, Χιντζίδης, Βέρτζος, Πάνος, Γκόλιας, Μάκος, Τσιάρας, Τόμιτς (60’ Μιλοσάβλιεφ), Σαχινίδης (80’ Ζγκούρι), Γιαννιτσάνης, Τσίπρας (73’ Σιαλμάς)

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Νικολαΐδης): Τόλιος, Γιαζιτζόγλου, Προσκυνητόπουλος, Λιόλιος, Βλάχος, Πετρούσης (86’ Πέριτς), Πολύζος, Ανδρικόπουλος, Σοφιάνης, Ζούρκος, Φουρτζίου (72’ Τοπαλίδης).

DSCF4023

32359616_985935261567449_2743724837825413120_n

Ενδεκάδες:

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Θωμάς Γράφας): Γιδόπουλος, Πάνος, Χιντζίδης, Βέρτζος, Μάκος, Γκόλιας, Τσιάρας, Τόμιτς, Σαχινίδης, Γιαννιτσάνης, Τσίπρας

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Κώστας Νικολαΐδης): Τόλιος, Προσκυνητόπουλος, Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Βλάχος, Πετρούσης, Πολύζος, Ανδρικόπουυλος, Σοφιάνης, Ζούρκος, Φουρτζίου.

Διαιτητής: Μακρυπόδης (Αχαΐας) Βοηθοί: Μεσσήνης, Κακαφώνης (Αχαΐας)

01′ Έναρξη του παιχνιδιού

07′ Ο ΑΟΤ έχει τον έλεγχο ως τώρα. Χωρίς φάσεις το ματς.

11′  Σουτ του Πολύζου, ο Γιδόπουλος μπλοκάρει.

12′ ΕΥΚΑΙΡΙΑ για τον Αιγινιακό. Ο Ζούρκος αστοχεί στο τετ α τετ με τον Γιδόπουλο.

15′ Σουτ του Τόμιτς, η μπάλα άουτ.

17′ Μακρινό σουτ του Ζούρκου, δεν βρίσκει στόχο.

28′ Σουτ του Τσιάρα, η μπάλα άουτ.

44′ Μακρινό φάουλ του Ζούρκου, άουτ η μπάλα.

45′ Τέλος Ημιχρόνου

45′ Έναρξη 2ου Ημ.

48′ Σέντρα του Τσίπρα, κεφαλιά του Γιαννιτσάνη ο Τόλιος μπλοκάρει τη μπάλα.

61′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΤ. Στη θέση του Τόμιτς ο Μιλοσάβλιεβ.

62′ Κίτρινη ο Νίκος Γιαννιτσάνης

68′ Κίτρινη ο Απόστολος Φούρτζιου

68′ Εκτέλεση φάουλ του Χιντζίδη, δεν βρίσκει στόχο.

72′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΙΓΙΝΙΑΚΟ. Στη θέση του Φουρτζίου ο Τοπαλίδης.

74′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΤ. Στη θέση του Τσίπρα ο Σιαλμάς.

77′ Κεφαλιά του Βέρτζου, ο Τόλιος μπλοκάρει.

80′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΤ. Στη θέση του Σαχινίδη ο Ζγκούρη.

82′ ΓΚΟΛ για τα Τρίκαλα ο Δημήτρης Σιαλμάς και 1-0. Από ασίστ του Γιαννιτσάνη ο Σιαλμάς με σουτ νικά τον Τόλιο!

87′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΙΓΙΝΙΑΚΟ. Στη θέση του Πετρούση ο Πέριτς.

*ΤΈΛΟΣ ΑΓΩΝΑ. Νίκη για τον Α.Ο.Τρίκαλα με 1 – 0