Βραβεύτηκαν οι αθλητές που διακρίθηκαν το έτος 2017
Ο Σύλλογος Ολυμπιακών Αθλημάτων Τρικάλων, στις 17 Μαρτίου 2018, πραγματοποίησε με μεγάλη επιτυχία σε μια κατάμεστη ασφυκτικά από κόσμο την ετήσια κοπή πίτας του Συλλόγου, στην οποία έγιναν, μεταξύ άλλων, βραβεύσεις αθλητών που διακρίθηκαν το έτος 2017 σε Ελλάδα και Εξωτερικό καθώς και οι απονομές των έγχρωμων ζωνών των μικρών αθλητών του Συλλόγου.
Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους, ο Δήμαρχος Τρικάλων κ. Δημήτρης Παπαστεργίου, ο Αντιδήμαρχος Περιφέρειας κ. Αχιλλέας Λασπάς, η πρώην Αντιδήμαρχος Αθλητισμού κα. Έφη Λεβέντη, οι όποιοι απεύθυναν χαιρετισμό σε όλους τους παρευρισκόμενους.
Στην συνέχεια έγιναν οι απονομές βραβείων τιμητικής διάκρισης για τις επιτυχίες τους, στους εξής αθλητές:
Παϊταρίδου Παρασκευή
Ένταξη στην Εθνική Ομάδα Νεανίδων για το 2018 και συμμέτοχη στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στην Τυνήσια
Συμμέτοχη με την Εθνική Ομάδα Νεανίδων στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στην Κύπρο για το 2017
Χρυσό μετάλλιο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Έφηβων/ Νεανίδων
Χρυσό μετάλλιο στο Διεθνές G1 της Ελλάδας.
Τζέλη Κωνσταντίνα
Χάλκινο μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών/ Γυναικών το 2017
Ένταξη στην Εθνική Ομάδα Γυναικών για το 2018
Ασημένιο μετάλλιο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών/ Γυναικών
Χρυσό μετάλλιο στο Διεθνές G1 της Ελλάδας
Τζέλη Φανή
Χάλκινο μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Έφηβων/ Νεανίδων το 2017
Ένταξη στην Εθνική Ομάδα Νεανίδων για το 2018 και συμμέτοχη στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στην Τυνήσια
Χρυσό μετάλλιο στο Πανελληνιο Πρωταθλημα Εφηβων/ Νεανιδων
Πέντε(5) Χρυσα μετάλλια σε Διεθνή Βαθμολογουμενα Τουρνουα με παγκόσμια συμμετοχή
Γεροβάιος Γιώργος
Χρυσό μετάλλιο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων/Κορασίδων
Χρυσό μετάλλιο στο Πανελλήνιο Κύπελλο
Χρυσό μετάλλιο στο G1- Greece Open
Χρυσό μετάλλιο στο 1o Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος
Χρυσό μετάλλιο στο 2o Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος
Χρυσό μετάλλιο στο 3o Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος
Χρυσό μετάλλιο στο Keumgang Open
Χρυσό μετάλλιο στο Omega Cup
Χρυσό μετάλλιο στο Zrenjanin Open
Ένταξη στην επίλεκτη ομάδα Βορείου Ελλάδος για το 2018
Λόης Θοδωρής
Χάλκινο μετάλλιο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων/ Κορασίδων
Χάλκινο μετάλλιο στο 2o Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος
Σικοβέλας Μιχάλης
Χάλκινο μετάλλιο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων/Κορασίδων
Χρυσό μετάλλιο στο Πανελλήνιο Κύπελλο
Χάλκινο μετάλλιο στο 1o Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος
Ασημένιο μετάλλιο στο 2o Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος
Χρυσό μετάλλιο στο 3o Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος
Χρυσό μετάλλιο στο Keumgang Open
Ένταξη στην επίλεκτη ομάδα ΒορείουΕλλάδος για το 2018
Τζέλη Μαρία
Χάλκινο μετάλλιο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων/Κορασίδων
Χάλκινο μετάλλιο στο G1- Greece Open
Χρυσό μετάλλιο στο 1o Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος
Χρυσό μετάλλιο στο 2o Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος
Χρυσό μετάλλιο στο 3o Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος
Ένταξη στην επίλεκτη ομάδα Βορείου Ελλάδος για το 2018
Αζναουρίδης Δημήτρης
Χάλκινο μετάλλιο στο 1o Πρωτάθλημα Βόρειου Ελλάδος
Αναγνώστου Αικατερίνη
Χάλκινο μετάλλιο στο 2o Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος
Ανδρέου Εβελίνα
Ασημένιο μετάλλιο στο 1o Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος
Ασημένιο μετάλλιο στο 1o Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος
Χάλκινο μετάλλιο στο 1o Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος
Βαργιάμης Γιώργος
Χάλκινο μετάλλιο στο G1- Greece Open
Καμπαγιάννη Έλενα
Ασημένιο μετάλλιο στο Πανελλήνιο Κύπελλο
Χάλκινο μετάλλιο στο 1o Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος
Καραμάνος Δημήτρης
Χρυσό μετάλλιο στο 1o Πρωτάθλημα ΒορείουΕλλάδος
Χρυσό μετάλλιο στο 2o Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος
Χρυσό μετάλλιο στο 3o Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος
Ένταξη στην επίλεκτη ομάδα Βορείου Ελλάδος για το 2018
Κιούρας Γιάννης
Χρυσό μετάλλιο στο Πανελλήνιο Κύπελλο
Χρυσό μετάλλιο στο 1o Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος
Ασημένιο μετάλλιο στο 2o Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος
Λόης Δημήτρης
Χάλκινο μετάλλιο στο G1- Greece Open
Παϊταρίδου Κρυσταλλία
Χάλκινο μετάλλιο στο 1o Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος
Παπακώστας Δημήτρης
Ασημένιο μετάλλιο στο 1o Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος
Τζέλης Άγγελος
Χρυσό μετάλλιο στο 1o Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος
Ασημένιο μετάλλιο στο 2o Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος
Ασημένιο μετάλλιο στο 3o Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος
Τότσιου Ευαγγέλια
Χρυσό μετάλλιο στο Πανελλήνιο Κύπελλο
Ασημένιο μετάλλιο στο G1- Greece Open
Χρυσό μετάλλιο στο 3o Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος
Τέλος, ακολούθησαν οι απονομές των έγχρωμων ζωνών στους μικρούς αθλητές του Συλλόγου.
Μετά από μεγάλη προετοιμασία και προσπάθεια οι αθλητές του ΣΟΑΤ κατάφεραν να εντυπωσιάσουν με την αποδόσεις τους στις Εξετάσεις Έγχρωμων Ζωνών που πραγματοποιήθηκαν στις εγκαταστάσεις του συλλόγου. Οι απονομές των ζωνών έγιναν από τους αξιότιμους καλεσμένους και τους Δασκάλους του Συλλόγου.