Αξιοθρήνητος ο ΑΟΤ με βαριά ήττα απο ΟΦΗ

e67ba47b0a0416001cf00feb923f96ed_L

Θα μπορούσε να δεχθεί περισσότερα γκολ

Πάλι καλά που φάγαμε μόνο τρία! Άχρωμος, άοσμος και άγευστος ο ΑΟΤ γνώρισε την ήττα απο τον ΟΦΗ στο “Γεντί Κουλέ” με 3-0. Τα Τρίκαλα σε κανένα σημείο του αγώνα δεν μπόρεσαν να φανούν ανταγωνιστικά απέναντι στους Κρητικούς που επέβαλλαν απο την αρχή τον ρυθμό τους και επικράτησαν εύκολα.

Το ξεκίνημα ήταν απογοητευτικό με τον ΟΦΗ να ανοίγει το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό όταν ο Μάνος έβγαλε την ασίστ για τον Λεάλ που με πλασέ πάνω στην κίνηση πετυχε το 1-0

Στη συνέχεια τα  Τρίκαλα πήραν την κατοχή της μπάλαςδίχως ωστόσο να δημιουργήσουν κλασσική ευκαρίαενώ ο ΟΦΗ «ξύπνησε» ξανά στο τελευταίο 10λεπτο του ημιχρόνου όταν οι Βουό, Νάστος, Μάνος έχασαν μοναδικές ευκαιρίες για το 2-0.

Στην επανάληψη ο ΑΟΤ ήταν άφαντος από το γήπεδο και στο 63′ ν ο Βαφέας με δυνατή κεφαλιά έκανε το 2-0 μετά το κόρνερ του Λεάλ. Από εκεί και πέρα, ο ΟΦΗ απελευθερώθηκε ψυχολογικά και και κάθε  επίθεση που έκανε, «μύριζε» γκολ και τελικά  ο Βαφέας πέτυχε το δεύτερο προσωπικό γκολ στο 70′ διαμόρφωσε το τελικό 3-0

Από εκεί και πέρα, το παιχνίδι είχε τελειώσει για τον ΟΦΗ με τα Τρίκαλα να μην μπορούν να βγάλουν αντίδραση

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΟΦΗ (Ν. Παπαδόπουλος): Στρέζος, Αργυρόπουλος, Νάστος, Λεάλ (78′ Κοέλιο), Βουό (45′ λ.τ. Ντίνας), Μάνος, Παπαστεριανός (15′ λ.τ. Βαφέας), Κομεσίδης, Μπολάκης, Κουτσιανικούλης, Ποτουρίδης

Τρίκαλα (Θ. Γράφας): Αποστολίδης, Πάνος, Γκόλιας (70′ Nλουντουλού), Κοτσώνης, Βέρτζος, Μάκος, Ανδρεόπουλος, Σαχινίδης, Ζγκούρι (56′ Χιντζίδης), Τσίπρας (76′ Τσιάρας), Γροντής

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Ν. Τεβεκέλης (Μακεδονίας) με βοηθούς τους Ε. Δουλγεράκη (Α. Αττικής) και Γ. Κρέτσιμος (Δυτ. Αττικής) ενώ 4ος διαιτητής ήταν ο Χ. Σωτηριάδης (Λασιθίου)

Κίτρινες κάρτες:

ΟΦΗ: 22′ Κουτσιανικούλης, 41′ Ποτουρίδης

Τρίκαλα: 26′ Σαχινίδης, 46′ Μάκος, 88′ Χιντζίδης

Το παιχνίδι όπως το κάλυψε το sportrikala.gr:

(*) Εκπροσωπώντας την ΠΑΕ ο Δημήτρης Μπαταγιάννης άφησε λουλούδια στη θέση που έχει δημιουργηθεί στη μνήμη του Ευγένιου Γκέραρντ.

Mόλις στο 6′ ο ΑΟΤ δέχθηκε γκολ . 6′ Από σέντρα του Μάνου, ο Λεάλ έκανε την προβολή και έστειλε τη μπάλα στα δίχτα για το 1-0

15′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Βαφέας στη θέση του Παπαστεριανού

19′ Ο Μπολάκης μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ από αριστερά, μπλόκαρε ο Αποστολίδης.

32′ Από γύρισμα του Πάνου, ο Τσίπρας έκανε αδύναμο πλασε και στην εξέλιξη μπλόκαρε ο Στρέζος

42′ Από σέντρα του κουτσιανικούλη , ο  Νάστος πλάσαρε μέσα από την περιοχή, αλλά ο Αποστολίδης καθάρισε

Εναρξη για το Β Ημίχρονο

47′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντίνα… έπεσε και έδιωξε σε κόρνερ ο Αποστολίδης

Γκολ 2-0 ο ΟΦΗ

63′ ο ΛΕΑΛ εκτέλεσε  κόρνερ και  ο Βαφέας με κεφαλιά έκανε το 2-0

Παραδόθηκε ο ΑΟΤ  στο β ημίχρονο

Γκολ 3-0 ο ΟΦΗ

70 Πάλι σκόρερ ο ο Βαφέας με συρτό σουτ σημείωσε το δευτερο  προσωπικό του γκολ γράφοντας  το  3-0

Κίτρινη κάρτα στον Ανδρεόπουλο

72 Ο Αποστολίδης απέκρουσε σουτ του Κουτσιανικούλη

Δειχνει ετοιμος για διασυρμό ο ΑΟ Τρικαλα

75 Μάνος Κουτσιανικούλξης σε διπλή ευκαιρία, όμως κράτησε πάλι ο γκολκίπερ

76′ Ο Τσιάρας στη θέση του Τσίπρα