Με το δεξί η Γυναικεία 2-0 το Μεσολόγγι

ΚΟΡ4Καθαρή νίκη από την Τρικλαινή ομάδα

Τα Κορίτσια με γκολ των Μπαρμπόσα και Έιερς επικράτησαν του Μεσολογγίου με 2-0.

Τα Τρίκαλα δημιούργησαν… πάμπολλες ευκαιρίες αλλά η Βαϊτση, η Μπαρμπόσα, Έιερς, Γεραγόρη και η Γιαννούλα που δοκίμασαν να νικήσουν την αντίπαλη πορτιέρο, δε τα κατάφεραν Ίδια γεύση και στο ανεπανάλητπο τετ α τετ με την Έιερς όπου η Αμερικανίδα των Τρικάλων πλάσαρεελάχιστα άουτ.

Στο 44ο λεπτό όμως Μπαρμπόσα μπήκε στη μεγάλη περιοχή, ανατράπηκε και ο διαιτητής έδειξε σωστά το σημείο του πέναλτι. Η Πορτογαλίδα ξεγέλασε την Νταβατζή και έκανε το 1-0.

Στο 2ο μέρος πάλι η Έιερς ξεκίνησε τον χορό των ευκαιριών με ένα σουτ στο 48΄ που έδιωξε η Νταβατζη ενώ και στο 52’ η τερματοφύλακας απέκρουσε δύσκολα το σουτ της Μπαρμπόσα.

Η νίκη των Τρικάλων σφραγίστηκε στο 58ο λεπτό από την Έιερς που βρήκε στην κόντρα και με δυνατό σουτ κεραυνοβόλησε την Νταβατζή για το 2-0.