Εκτός έδρας νίκη η Χρυσομηλία στη θεόπετρα

theop-xrysom1012_23Νίκησε την τοπική ομάδα με 3-0

Η Δόξας Χρυσομηλιάς  νίκησε στο γήπεδο της Θεόπετρας την τοπική ομάδα με 3-0 σε παιγνίδι που έγινε για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Ερασιτεχνικής κατηγορίας.

Πρόσωπο του αγώνα ο Παύλος Τάκος, ο οποίος σημείωσε δύο τέρματα με απευθείας εκτελέσεις φάουλ, κάτι πραγματικά πολύ σπάνιο.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν υπήρχε ιδιαίτερος ρυθμός και δεν υπήρχαν ιδιαίτερες φάσεις μπροστά από τα καρέ.

Οι φιλοξενούμενοι όμως κατάφεραν να προηγηθούν με τον Τάκο στο 39′, ο οποίος με απευθείας φάουλ έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του τέρματος του Παπαβασιλείου, και το 0-1 ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Στο 53′ ο Τάκος με νέο φάουλ αυτή τη φορά έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία και σημείωσε το 0-2.

Το τελικό 0-3 έγινε στο 68′ ύστερα από διώξιμο του Λεγάκη από το χώρο της σέντρας και η μπάλα με τη δύναμη του αέρα κατέληξε στα δίχτυα.