Βρίσκεστε εδώ: Sportrikala.gr » ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ » Super League » Ο Κομίνης διαιτητής στο Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ

Ο Κομίνης διαιτητής στο Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ

Αναλυτικά οι διαιτητές της 8ης αγωνιστικής της Super League

Ο ρέφερι από τον σύνδεσμο της Θεσπρωτίας ορίστηκε από την ΚΕΔ για να διευθύνει τον κυριακάτικο (22/10, 20:30) αγώνα ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ στο γήπεδο «Γ. Καραϊσκάκης» για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League Σουρωτή.

Θυμίζουμε ότι ο Κομίνης ήταν και ο διαιτητής του τελικού Κυπέλλου ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την ΑΕΚ στο Πανθεσσαλικό, ενώ βοηθοί του στο ματς του φαληρικού γηπέδου θα είναι οι Δαμιανός Ευθυμιάδης (Πιερία) και Τρύφων Πετρόπουλος (Αρκαδία). Τέταρτος θα είναι ο Τάσος Παπαπέτρου του συνδέσμου Αθήνας και παρατηρητής ο Χαράλαμπος Καρατζάς από την Εύβοια.

Ο Κομίνης είχε σφυρίξει στην ήττα του Ολυμπιακού από τον Παναθηναϊκού με 1-0 στο «Απόστολος Νικολαΐδης» τον περασμένο Μάρτιο με το γκολ του Μπεργκ, ενώ τον ΠΑΟΚ το 2016 στο 2-2 με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο και στο 0-0 με την ΑΕΚ και την περσινή σεζόν ήταν διαιτητής στον επεισοδιακό αγώνα των playoffs με τον Παναθηναϊκό που διακόπηκε στο 55ο λεπτό.

Στο Λαμία – Παναθηναϊκός (21/10, 20:30) διαιτητής ορίστηκε ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης από την ΕΠΣ Μακεδονίας με βοηθούς τους Γρεβένη και Νικολαΐδη, ενώ στο ΑΕΚ – Ατρόμητος (23/10, 19:30) στο άδειο ΟΑΚΑ διαιτητής είναι ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδία). Βοηθοί του είναι οι Καρατζίκας και Φωτόπουλος.

Στο Απόλλων Σμύρνης – Ξάνθη σφυρίζει ο Ιωάννης Νεοφυτιάδης (Κορινθία), στο Κέρκυρα – Παναιτωλικός ο Θάνος Σέζος (Κιλκίς), στο Αστέρας – Πανιώνιος ο Εμμανουήλ Σκουλάς (Θεσσαλία), στο Λεβαδειακός – ΠΑΣ Γιάννινα ο Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιάς) και στο Πλατανιάς – ΑΕΛ ο Χαράλαμπος Καλογερόπουλος (Αθήνα).

Αναλυτικά οι ορισμοί

 

Σάββατο (21/10)

 

16:00 Λεβαδειακός – ΠΑΣ Γιάννινα

Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)

Βοηθοί: Μπούξμπαουμ (Ανατολικής Αττικής), Σπυρόπουλος (Ανατολικής Αττικής)

4ος: Τζήλος (Λάρισας)

 

18:15 Κέρκυρα – Παναιτωλικός

Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς)

Βοηθοί: Σάββας (Σερρών), Χατζηνάκος (Δράμας)

4ος: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας)

 

20:30 Λαμία – Παναθηναϊκός

Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Γρεβενης (Χαλκιδικής), Νικολαΐδης (Μακεδονίας)

4ος: Γρατσάνης (Τρικάλων)

 

 

Κυριακή (22/10)

 

16:00 Αστέρας Τρίπολης – Πανιώνιος

Διαιτητής: Σκουλάς (Θεσσαλίας)

Βοηθοί: Κωνστάντιος (Ευβοίας), Πυλαρινός (Ζακύνθου)

4ος: Μαρκαντωνάτος (Ηλείας)

 

18:15 Απόλλων Σμύρνης – Ξάνθη

Διαιτητής: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)

Βοηθοί: Κοντίζας (Πειραιά), Καλφάκης (Χανίων)

4ος: Κορδολαίμης (Ανατολικής Αττικής)

 

18:15 Πλατανιάς – ΑΕΛ

Διαιτητής: Καλογερόπουλος (Αθηνών)

Βοηθοί: Τουμπακάρης (Αθηνών), Κουντουρέλης (Αθηνών)

4ος: Κυρίτσης (Δωδεκανήσου)

 

20:30 Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ

Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας)

Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Πετρόπουλος (Αρκαδίας)

4ος: Παπαπέτρου (Αθηνών)

 

 

Δευτέρα (23/10)

 

19:30 ΑΕΚ – Ατρόμητος

Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Καρατζίκας (Αθηνών), Φωτόπουλος (Αθηνών)

4ος: Μπλάνας (Μεσσηνίας)

 

 

Συντάκτης

Άρθρα : 14191
web: www.sportrikala.gr - E-mail: sportrikala@sportrikala.gr

© Sportrikala.gr | Κατασκευή ιστοσελίδας Plushost.gr

Scroll to top