Πάλεψε αλλά έχασε το Νεοχώρι (Βίντεο)

7c3686a397060711df7efcd76538d9c2_L

Έχασε στο Πανθεσσαλικό από τον Ολ ΒόλουΜε ήττα 2-1 έφυγε από το Πανθεσσαλικό ο Διγενής . Ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε με  τα γκολ των Κόκα (65΄) και Σεχολάρι (68΄) ενώ οι Νεοχωρίτες μείωσαν στο 87΄με τον Μπασιάκα στο τελικό 2-1.

ο Ολυμπιακός Βόλου κυριάρχησε στο α ημίχρονο κι  έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 22’να ανοίξει το σκορ με τον Θέο, ο οποίος μετά από ατομική ενέργεια απείλησε την εστία του Διγενή, όμως το σουτ του ήταν κακό κι η μπάλα έφυγε άουτ.

Το 1-0 σημειώθηκε στο 65ο λεπτό, όταν ο Καραμπάς έδωσε τη σέντρα στον Δήμο Κόκα κι εκείνος με κεφαλιά άλωσε την εστία του Διγενή,  Στο 68ο λεπτό Ο Δήμος Κόκας σέντραρε στον Σεχολάρι, ο οποίος με διπλή προσπάθεια έκανε το 2-0 .Από εκείνο το σημείο ο Ολυμπιακός Βόλου ήταν πιο επιθετικός και προσπάθησε να κυνηγήσει ένα τρίτο γκολ, όμως ο Διγενής στο 87ο λεπτό μείωσε το σκορ με 2-1 με σουτ του Μπασιάκα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Καραγκιολίδης, Α. Κόκας, Καραμπάς (90′ Λούγκος), Νόνης (46′ Δ. Κόκας), Κραγιόπουλος, Τόσκας, Βασίλιεβιτς, Καράμπελας (83′ Μέμος), Σεχολάρι, Θέος (78′ Σκανδάλης), Σέττος.

ΔΙΓΕΝΗΣ: Σταμέλος, Γκαγκαστάθης, Τζέλης (85′ Νικόλαρος), Γούτσιος, Σαρακατσάνος, Μακρής, Κατσαμάγκας (80′ Γιώτας), Σκόνδρας, Κολοβός, Νασιακόπουλος (60′ Μπασιάκας), Αμπαδιωτάκης (66′ Τσικρικάς).