Δεύτερη νίκη η Φήκη με 4-0 την ΑΕΤ

21765370_1648909168486945_8391144330205607024_oΣε ματς που είχε δυο τραυαμτισμούς παικτών

Νίκη στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής πέτυχε η ομάδα της Φήκης επί της ΑΕΤ(Κ17ΑΟΤ), με το ευρύ 4-0.

Ο αγώνας είχε και δύο τραυματισμούς για τους νεαρούς παίκτες της φιλοξενούμενης ομάδας, τους Κογιάννη και Σκαρλέα οι οποίοι αποχώρησαν από το γήπεδο και μεταφέρθηκαν στο Νοσοκομείο για τις πρώτες βοήθειες.

μόλις στο 3΄ σε γύρισμα του Ντραγκότι ο ο Γκαντιάς με σουτ στην κίνηση το 1-0..
Στην αρχή της επανάληψης οι δύο ομάδες συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό, με την μπάλα να αλλάζει κατευθύνσεις.

Στο 55΄ο Κογιάννης από την μεγάλη περιοχή έκανε το σουτ αδύναμο. Τρία λεπτά αργότερα, ο Παπαθανασίου σέντρα, ο Λαγκαδινός πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι και με προβολή το 2-0.

Στο 67΄ οι γηπεδούχοι έκαναν τρία τα τέρματα τους, όταν από σέντρα του Παπαθανασίου ο Ζαφειρόπουλος εύκολα το 3-0.
Στο 70΄ οι ρόλοι αντιστράφηκαν με την σέντρα του Ζαφειρόπουλου αυτή τη φορά, ο Παπαθανασίου πλασέ το 4-0.

Στο 71΄ο Δημόπουλος μόνος με τον Τεντολούρη πλάσαρε με τον τερματοφύλακας της Φήκης να σώζει την ομάδα του από βέβαιο γκολ.
Φήκη (Τέγος): Τεντολούρης, Ντόσας, Μαράβας, Μάγιος, Νταγκότι (58΄Τσιάκας), Μπίχτας (47΄Ευθυμίου), Λαγκαδινός (60΄Σταματόπουλος), Φλιούκας, Ζαφειρόπουλος, Νουνός (47΄Παπαθανασίου), Γκαντιάς.
ΑΕΤ(Γκένας): Κουτσάγιας, Πούλιος (46΄Σαμαράς), Σκαρλέας, Τεντολούρης, Μπέγκο, XHARDO, Κογιάννης (65΄Ντάσκας), Δρόσος, Τσαρουχάς (56΄Τσιαφίτσας), Μαγκούτης, Δημόπουλος.
Η διοίκηση της Φήκης εύχεται στους παίκτες της ΑΕΤ Κογιάννη Περσέα και Σκαρλέα Νίκο περαστικά , ταχεία ανάρρωση και γρήγορη επάνοδο στους αγωνιστικούς χώρους.