Κυρίαρχος ο ΑΟΤ στην Σπάρτη!

21687883_873704882790488_1746092495414660508_n

Μετά απο εξαιρετική εμφάνιση.

Παίζοντας ατά διαστήματα εξαιρετικό ποδόσφαιρο ο ΑΟΤ νίκησε με 1-3 μέσα στην Σπάρτη την τοπική ομάδα για το κύπελλο και έκανε σημαντικό βήμα πρόκρισης για την επόμενη φάση.

Σκόρερ για τον ΑΟΤ οι Τσίπρας, Γκόλιας, Σιαλμάς (τραυματίστηκε πριν το τέλος) ενώ η Σπάρτη είχε ισοφαρίσει με τον Ράνο.

Το φιλμ του αγώνα όπως το κατέγραψε το sportrikala.gr:

2 ‘ ΓΚΟΟΟΟΛ Μόλις στο 2ο λεπτό ο ΑΟΤ ανοίγει το σκορ με κεφαλιά του Τσίπρα μετά απο κόρνερ Γκόλια!!!

6′ Σουτ του Μίλιεβιτς απο το ύψος της μεγάλης περιοχής άουτ

(*) Πολύ καλύτερα τα Τρίκαλα στα δέκα πρώτα λεπτά, παίζουν στο μισό γήπεδο την Σπάρτη

13′ Ο Κοτσώνης διώχνει σε κόρνερ προ του Ράνου

30′ Καλή στιγμή για τα Τρίκαλα. Μετά απο λάθος της άμυνας ο Μίλιεβιτς απο το ύψος της μεγάλης περιοχής σουτάρει για να διώξει σε κόρνερ ο Γιακουμής

34′ Μετά απο φάση διαρκείας  σουτ του Κοτσώνη έφυγε λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι

36′ Η Σπάρτη ισοφαρίζει στην πρώτη της ουσιαστική προσπάθεια. Μετά απο σέντρα του Μπαρέττα, ο Ράνος έκανε την κεφαλιά, η μπάλα χτύπησε και στο σώμα του Κοτσώνη, ξεγέλασε τον Αποστολίδη για να γίνει το 1-1

43′ Μεγάλη ευκαιρία για την Σπάρτη να πάρει κεφάλι στο σκορ. Μετά απο λάθος του Γκόλια ο Μπαρέττας έκλεψε την μπάλα, πλάσαρε πάνω απο τον Αποστολίδη και η μπάλα βρήκε το δεξί κάθετο δοκάρι!

44′ Νέα μεγάλη στιγμή για τους γηπεδούχους. Τετ α τετ του Οικονομόπουλου απέναντι απο τον Αποστολίδη ο οποίος διώχνει με τα πόδια σωτήρια!

52′ Σουτ Κάπου μπλοκάρει ο Γιακουμής

54΄ Μετά απο γύρισμα του Μπαρέττα ο Ράνος δεν βρίσκει την μπάλα απέναντι απο τον Αποστολίδη

62′ ΓΚΟΟΟΛ Ο Γκόλιας μετά απο λάθος γύρισμα του Νιάρου με κεφαλιά σημειώνει το 1-2!!!

69′ Μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα με τον Σιαλμά που με πλασέ έστειλε την μπάλα ελάχιστα αουτ

73′ Μετά απο λάθος του Αποστολίδη ο Γουόρντεν παραλίγο να σκοράρει αλλά ο τερματοφύλακας των Τρικάλων απέκρουσε.

83′ Σουτ Γουόρντεν μαζεύει ο Αποστολίδης

87′ O Σιαλμάς πλασάρει πάνω στομ Γιακουμή απο κοντά

88′ ΓΚΟΟΟΟΛ Ο Σιαλμάς το 1-3 με γυριστό σουτ

Διαιτητής της συνάντησης ο κ. Μανούχος (Αργολίδας) με βοηθούς τους κ.κ. Κύριο (Αρκαδίας), Μπορτζοβίτη (Κορινθίας) . Έδειξε κίτρινη κάρτα στον Ζουλιώτη (28′), Φουρτάδο (80′)  της Σπάρτης και στον Τεγούση (56′) του ΑΟΤ

Oι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Σπάρτη (Παν. Τζαναβάρας): Γιακουμής, Ζουλιώτης, Σάββα, Μάγκας (67′ Τριανταφυλλάκος), Νιάρος, Οικονομόπουλος, Τσιμότζι, Μπέλης, Μπαρέττας, Ράνος (76′ Φουρτάδο), Γουόρντεν

ΑΟ Τρίκαλα (Σωτ. Αντωνίου): Αποστολίδης, Πάνος, Βέρτζος, Γιαννίτσης, Κοτσώνης, Γκόλιας, Τεγούσης, Τσιάρας (46′ Τζοκιτς), Μίλιεβιτς (82′ Τόμιτς), Τσίπρας, Καπός (60’ Σιαλμάς)