Άντεξε στην κόντρα με τη Νίκη το Νεοχώρι

Αναδείχθηκε ισόπαλο με 1-1 στο φιλικό της ΚυριακήςΔυνατό τεστ στο γήπεδο Κερσιάς Μαγνησίας είχε ο Διγενής την Κυριακή και αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 στο ματς με τη Νίκη Βόλου Οι παίκτες του Διγενή  πέτυχαν  το γκολ στο 7ο λεπτό με την προσπάθεια του Νασιακόπουλου   ενώ στη συνέχεια οι γηπεδούχοι  στη συνέχεια προσπάθησαν να αντιδράσουν, είχαν μάλιστα 2-3 καλές στιγμές σε ευκαιρίες αλλά δεν τις αξιοποίησαν. Στην επανάληψη οι  Βολιώτες είχαν κατοχή και κατάφεραν να ισοφαρίσουν  στο 63’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ιορδανίδη και το 1-1 ήταν το τελικό

Νίκη Βόλου: Θεολόγης (46’ Τζήμας), Λάιος (73’ Σφονδυλιάς), Δημολιός (46’ Γενιτσαρίδης), Βέργος (46’ Μωυσίδης, 84’ λ.τρ. Κουκουτής), Ζιώγας (46’ Γιαμαλίδης), Πάτρικ, Μέτσε, Μπάιριτς (46’ Βουρδάκης), Ματθαίου, Γαρυφαλλόπουλος, Τζιώρας (56’ Σιώμος).

Διγενής Νεοχωρίου: Ζαφείρης (46′ Σταμέλος), Κακαστάθης (46′ Γιαννούλας), Ντέλης (70′ Ξεφτέρης), Γούτσιος, Σαρακατσάνος (46′ Αμπαδιωτάκης), Μακρής, Νταής (60′ Φακίτσας), Μπασιάκας (60′ Γιώτας), Τσικρικάς (70′ Παπαθανασίου), Νασιακόπουλος Σκόνδρας (80′ Βλισάρης),.