Βαριά ήττα και αποκλεισμός για τη Γυναικεία

Δεν τα κατάφερε στο ματς κυπελου με τον ΠΑΟΚΣτο ημιτελικό του Κυπελλου που έγινε στο ΑΛκαζάρ Λάρισας η Γυναικεία ομάδα γνώρισε βαριά ήττα με σκορ 5-0  από τον πρωταθλητή Α Εθνικής ΠΑΟΚ κι αποχαιρέτησε τη διοργάνωση.

ο ΠΑΟΚ ήταν ανώτερος και και μπήκε μπροστά στο 8′ με το γκολ της  Γεωργίου . Στη συνέχια η  Ντιμιτρίεβιτς στο 17’ έκανε το 2-0 ενώ στο 41′  η Αδαμάκη έστειλε τη μπαλα στα δίχτυα για το 3-0.
Στην επανάληψη ένα γκλο της Ντιμιτρίεβιτς στο 82’ και της Παντελιάδου στο 88’ διαμόρφωσαν το τελικό σκορ υπέρ του ΠΑΟΚ που θα αντιμετωπίσει στον τελικό το Άργος που νίκησε στην παράταση με 1-0 την Προοδευτική Περάματος.Πλέον τα Τρίκαλα κοιτάζουν την επόμενη ημέρα η οποία θα φέρει προγραμματισμό Α’ Εθνικής, μεταγραφές και την ίδρυση νέας ομάδας η οποία και θα αγωνιστεί στη Γ’ Εθνική και θα αποτελείται από τις νεαρές παίκτριες της ακαδημίας.

Τρίκαλα: Χαρακοπούλου, Ντόκου,Ευθυμίου (79′ Τσιάρα), Γεραγόρη, Λάσκου, Λουλέ (75′ Κορδέλα), Τομαή, Μπαρμπόσα, Παναγιωτίδη (46′ Χύμα), Βαΐτση, Τσούνη.