Το τρένο …εκτροχιάστηκε στην Ελευσίνα!

SONY DSC

Άδοξο τέλος στο νικηφόρο σερί του ΑΟΤ – Ήττα με 1-0

Το εντυπωσιακό νικηφόρο σερί του ΑΟΤ (14 νίκες μέσα – έξω) δεν είχε το τέλος που του άρμοζε. Άλλο να χάσεις στην έδρα ενός εκ των πρωτοπόρων και άλλο μέσα στην Ελευσίνα, ομάδα που την είχαμε για πλάκα τα δύο τελευταία χρόνια.

Τα Τρίκαλα με την ήττα αυτή απομακρύνθηκαν αρκετά και από τον μοναδικό στόχο που είχαν, να πιάσουν τον Άρη στην 3η θέση που δίνει ενδεχομένως κάποιες ελπίδες για άνοδο μέσω των μη αδειοδοτήσεων άλλων ομάδων.

Δεν ξέρουμε αν οι παίκτες επηρεάστηκαν από τα όσα έγιναν τις τελευταίες μέρες και με την διαρροή της είδησης ότι ο Γιαλιάς φεύγει, ωστόσο η εικόνα τους δεν ήταν ιδιαίτερα καλή.

Έπεσαν πάνω και στον τερματοφύλακα των γηπεδούχων Μακρυωνίτη και κάπως έτσι ήρθε η πρώτη ήττα μετά από πολύ καιρό.

Διαιτητής της συνάντησης ήταν ο κ. Μακρυπόδης (Αχαϊας) με βοηθούς τους κ.κ. Μεϊντανά (Αχαϊας), Πυλαρινό (Ζακύνθου).

Πανελευσινιακός (Χαραλαμπίδης): Μακρυωνίτης, Κωνσταντινίδης, Αρναούτογλου, Τσούπρος, Μουστάκης (72′ Καμπούρης), Κασνέτσης (46′ Ζέλιος), Σιλιγαρδάκης, Κρισμάρεβιτς, Γραικός, Σταματάκης, Αγγελούδης (56′ Δημόπουλος)

ΑΟ Τρίκαλα (Αμανατίδης): Αποστολίδης, Σανδραβέλης, Γκόλιας, Λεάντρο, Βέρτζος, Ριζογιάννης, Μπαλμπόα (84′ Νταμαχού), Στεφάνοβιτς (71′ Αρναρέλλης), Μπαϊκαρά (71′ Μαχαμάτ), Γιαννιτσάνης, Κουσκουνάς

Το παιχνίδι όπως το μετέδωσε το sportrikala.gr:

Ο ΑΟΤ θέλει να διευρύνει το νικηφόρο σερί του απέναντι στην Ελευσίνα η οποία “καίγεται” για βαθμούς προκειμένου να παραμείνει στην κατηγορία.

10′ O Κουσκουνάς απο καλό σημείο σουτάρει ψηλά άαουτ

16′ Ο Αποστολίδης μπλοκάρει εύκολα σουτ του Μουστάκη

(*) Τα Τρίκαλα έχουν την πρωτοβουλία στα πρώτα 20 λεπτά αλλά ο Πανελευσινιακός βγαίνει επικίνδυνα στις αντεπιθέσεις

24΄Μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα. Πριν περάσει η μπάλα την γραμμή σε απευθείας χτύπημα φάουλ του Γκόλια διώχνει ο Τσούπρος!

28′ Ο Μακρυωνίτης μακριά απο την εστία του έδιωξε την μπάλα προ του Κουσκουνά

29′ Κίτρινη κάρτα στον Κωνσταντινίδη του Πανελευσινιακού

33′ Σωτήρια διπλή επέμβαση Αποστολίδη σε προσπάθειες του Αρναούτογλου.

36′ Κίτρινη κάρτα στον Κρισμάρεβιτς

37′ O Μακρυωνίτης μπλοκάρει φάουλ του Γκόλια

38′ Κεφαλιά του Τσούπρου δεν ανησυχεί τον Αποστολίδη

38′ Κίτρινη κάρτα στον Μουστάκη

41′ Κίτρινη κάρτα στον Ριζογιάννη του ΑΟΤ

43΄Επέμβαση Μακρυωνίτη σε σουτ του Κουσκουνά

(*) Δυνατά τα Τρίκαλα με το ξεκίνημα της επανάληψης. Δύο καλές επεμβάσεις στο πρώτο πεντάλεπτο του Μακρυωνίτη σε σουτ των Γιαννιτσάνη, Κουσκουνά

47′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαλμπόα

48′ Κίτρινη κάρτα στον Τσούπρο

52′ Ο Μακρυωνίτης μπλοκάρει φάουλ του Γκόλια

62′ Γκολ για τον Πανελευσινιακό με τον Σταματάκη, 1-0! Το γκολ σημειώθηκε με σουτ μέσα απο την μεγάλη περιοχή

65′ Ο Μακρυωνίτης και πάλι, μπλοκάρει κοντινή κεφαλιά του Μπαλμπόα

80′ Αντιποδόσφαιρο απο τους Ελευσίνιους, κερδίζουν χρόνο

81′ Σουτ του Δημόπουλου μπλοκάρει ο Αποστολίδης

87′ Σουτ του Γιαννιτσάνη άουτ