«Σκότωσαν» και την Καλλονή!

SONY DSC

13η σερί νίκη του ΑΟΤ, επικράτησαν της ομάδας της Λέσβου με 5-0

Τα Τρίκαλα όπως αναμενόταν δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα με την αδύναμη Καλλονή την οποία και «καθάρισαν» με συνοπτικές διαδικασίες, πετυχαίνοντας πέντε γκολ και χάνοντας ευκαιρίες για άλλα …δεκατέσσερα με τον Νίκο Κουσκουνά να φτάνει τα 19 συνολικά στην φετινή λίγκα.

Από κοντά και ο Γιαννιτσάνης που είναι στην δεύτερη θέση των σκόρερ της Football League καθώς με αυτό που σημείωσε σήμερα έφτασε τα 14.

Το παιχνίδι το οποίο έγινε μπροστά σε λίγους φιλάθλους δεν αντέχει κριτική καθώς η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων είναι χαώδης.

Τα Τρίκαλα μετά και την ισοπαλία του ΟΦΗ στην Λαμία έχουν «καπαρώσει» την 4η θέση και κρυφοβλέπουν και την 3η με τον Άρη πάντως να κερδίζει πολύ δύσκολα τον Αχαρναϊκό.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν  ο κ. Ρούσος –  Μπεκερζτής (Πρέβεζας) με βοηθούς τους κ.κ. Τρίκα (Θεσπρωτίας), Βογιατζή (Καρδίτσας). Κίτρινη κάρτα είδε ο Ευαγγελιδάκης της Καλλονής

AΟ Τρίκαλα (Περ. Αμανατίδης): Αποστολίδης, Σανδραβέλης, Γκόλιας, Λεάντρο Πίντο, Βέρτζος (65′ Καρίκι), Μαχαμάτ (46′ Νταμάχου), Μπαϊκαρά, Ρομπέρ (46′ Αρναρέλλης), Στεφάνοβιτς, Κουσκουνάς, Γιαννιτσάνης

Καλλονή (Δημ. Γαβαλάς): Μανιάτης, Ευαγγελιδάκης, Ζουλιώτης, Λίταινας, Καραγεώργης (46′ Μέξης), Τζελίδης,Γιώργου, Λαμπάκης (46′ Σάββα),Σισέ, Σοφιάνης (46′ Ελευθεριάδης), Μέγκαχεντ

Το παιχνίδι όπως το μετέδωσε το sportrikala.gr:

Τα Τρίκαλα αναζητούν σήμερα κόντρα στην Καλλονή την 13η συνεχόμενη νίκη τους. Πολύ λίγος κόσμος στο γήπεδο για το παιχνίδι.

(*) O Απόλλων στο 5′ προηγείται με τον Αλμπάνη της Ελευσίνας

7′ Μετά απο  σέντρα του Σανδραβελλη απο δεξιά,  κεφαλιά του Γιαννιτσάνη άουτ

13′ ΓΚΟΟΟΟΛ Ο Γιαννιτσάνης βγάζει ωραία κάθετη μπαλιά  στον Κουσκουνά και αυτός με πλασέ κάνει το 1-0!

18′ Σέντρα σουτ απο τον Ζουλιωτη μπλοκάρει εύκολα ο Αποστολίδης

24′  Σέντρα Σανδραβέλη,  κεφαλιά του Κουσκουνά και η μπάλα περνάει δίπλα από το δοκάρι του Μανιάτη

34′ ΓΚΟΟΟΛ Εξαιρετική  πάσα του Μαχαμάτ και  ο Σανδραβελης που κερδίζει την κόντρα μέσα στην περιοχή με εξαιρετικό σουτ κάνει το 2-0!

38′ ΓΚΟΟΟΛ Ο Μπαϊκαρά μετά απο ασίστ Σανδραβέλη μέσα απο την περιοχή σημειώνει το 3-0!!!

43′ Σουτ του Μπαϊκαρά μετά απο ωραία ατομική προσπάθεια αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

SONY DSC

Αποτελέσματα Ημιχρόνου:

ΑΟ Τρίκαλα – Καλλονή 1-0: Κουσκουνάς (13’), Σανδραβέλης (34’), Μπαϊκαρά (38’)

Απόλλων Σμύρνης – Πανελευσινιακός 1-0: Αλμπάνης (5’)

Πανθρακικός – Πανσερραϊκός 0-3 α.α.

Σπάρτη – Αγροτικός Αστέρας 0-1: Φελίπε (2’)

Αν. Καρδίτσας – Παναιγιάλειος 0-1: Τρίγκας (20’)

Άρης – Αχαρναϊκός 0-0

Καλλιθέα – Αιγινιακός 0-0

Χανιά – Κισσαμικός 0-0

Λαμία – ΟΦΗ (Σάββατο) 1-1: Ντουρμισάι (54’) –  Μιλοσάβλιεφ (75’)

49′  Φανταστικό σουτ του Νταμαχου βγαζει σε κόρνερ ο Μανιατης

(*) Ο Άρης προηγείται 1-0 με γκολ του Ντούνη

53′  Ωραία ασιστ του Αρναρέλλη στον Κουσκουνά ο οποίος δεν πιανει καλα το σουτ και στέλνει την μπαλα αουτ

54΄Εξαιρετική επέμβαση Μανιάτη σε τετ αα τετ Μπαϊκαρά

55′ ΓΚΟΟΟΟΛ Ο Μπαϊκαρά μένει όρθιος στην περιοχή βγάζει την ασίστ στον Κουσκουνά ο οποίος σε κενή εστία γράφει το 4-0!!!

58′ Μετά απο σέντρα του Γκόλια ο Βέρτζος αστοχεί σε εξ επαφής κεφαλιά. Νέα μεγάλη ευκαιρία

61′ Ο Μανιάτης αποκρούει κοντινό πλασέ του Αρναρέλλη

64′ Σουτ του Μπαϊκαρά άουτ

70′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Κουσκουνά, βγαίνει μόνος απέναντι στον Μανιάτη και σουτάρει ψηλά άουτ! Στο καπάκι νέα ευκαιρία του Κουσκουνά, στέλνει με κεφαλιά την μπάλα άουτ!

74′ Δυνατό σουτ του Λεάντρο σε κόρνερ ο Μανιάτης!

75′ Και πάλι ο Μανιάτης σε νέο τετ α τετ λέει όχι στον Κουσκουνά που ψάχνει μετά μανίας το γκολ Νο 20 στο πρωτάθλημα και πέμπτο σημερινό του ΑΟΤ!!!

82′ ΓΚΟΟΟΟΛ Σειρά του Γιαννιτσάνη να σκοράρει μετά απο πάσα του Μπαϊκαρά! 5-0!