“Τσίμπησε” βαθμό το Ελευθεροχώρι στη Ν. Ιωνία

13fa7618ea71e15319db0d62e4c8e284_L

Μία ακόμη καλή εμφάνιση για τους “Μαύρους Αετούς”.

Το Ελευθεροχώρι έχει εξασφαλίσει την παραμονή του αλλά συνεχίζει την προσπάθεια ώστε να πλασαριστεί όσο το δυνατόν ψηλότερα. Παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Μαπλατιμά και να πάρει πολύτιμη εκτός έδρας ισοπαλία απο την Νίκη Βόλου με 1-ο.

Στο 55΄ο Χατζόγλου μετά από κάθετη μπαλιά του Σκοπελίτη με πλασέ σημείωσε το 1-0. Οι Μαύροι Αετοί ισοφάρισαν σε 1-1 στο 84’ όταν Ρόμπος έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Σκρέκας πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Μπαλτιμάς από κοντά επίσης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

3’ Κόρνερ των φιλοξενούμενων ο Βέργος δεν έδιωξε σωστά, η μπάλα κατευθύνθηκε στο δεύτερο δοκάρι, με τον Τσιώλη να πιάνει την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα άουτ

15′ Ο Σκοπελίτης βρέθηκε σε θέση βολής στην περιοχή των φιλοξενούμενων, όμως το σουτ που επιχείρησε εξουδετέρωσε ο Θεολόγης

16′ Κεφαλιά του Ματθαίου, στην αγκαλιά του Θεολόγου η μπάλα

30′ Σουτ του Μέτσε από την δεξιά γωνία της περιοχής των Μαύρων Αετών, άουτ η μπάλα

32′ Σουτ του Ματθαίου δίπλα αριστερό δοκάρι της εστίας του Θεολόγη η μπάλα

35′ Σέντρα σουτ του Αλεξανδρή, μπλοκάρει ψηλά ο Θεολόγης

38′ Σέντρα σουτ του Γαρυφαλλόπουλου, δεν πρόλαβε ο Νικλητσιώτης να κάνει την προβολή, άουτ η μπάλα

43′ Απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Νικλητσιώτη, δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας του Θεολόγη η μπάλα

44′ Κίτρινη στον Σκόνδρα

45’ Τέλος του 1ου ημιχρόνου

Πλήρωσε τη μοναδική της αδράνεια

Στο 2ο μέρος οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο, δημιούργησαν ευκαιρίες, προηγήθηκαν στο 55’ με όμορφο γκολ του Χατζόγλου, όμως δεν κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο καθώς στο 84’ ο Μπατιμάς «πάγωσε» το “Π. Μαγουλάς” στη μοναδική καλή στιγμή των φιλοξενούμενων στην επανάληψη.

Το φιλμ του 2ου ημιχρόνου

49′ Σέντρα του Νικλητσιώτη από τα αριστερά, την κεφαλιά ο Ματθαίου, στα χέρια του Θεολόγη η μπάλα

50′ Σουτ του Ματθαίου από την καρδιά της άμυνας, σώζει και πάλι ο Θεολόγης

52’ Σέντρα του Σκόνδρα από δεξιά, δεν πρόλαβε ο Ρόμπος να κάνει την κεφαλιά

55′ Γκολ η Νίκη. Ο Πετράκος έκανε την κάθετη, ο Χατζόγλου με ωραίο σουτ ανοίγει το σκορ στο “Π. Μαγουλάς”

60′ Γύρισμα του Μέτσε από δεξιά προς το σημείο του πέναλτι, ο Ματθαίου με απευθείας σουτ έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων

61′ Κίτρινη στον Μέτσε

67′ Ο Νικλητσιώτης έβγαλε τον Ματθαίου μέσα αριστερά, το σουτ του τελευταίου πέρασε άουτ

78′ Κίτρινη στον Γαρυφαλλόπουλο

80’ Σέντρα του Νικλητσιώτη, κεφαλιά του Πετράκου, άουτ η μπάλα

84′ Γκολ για τους Μαύρους Αετούς. Ο Ρόμπος έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Σκρέκας πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Μπατιμάς από κοντά επίσης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

87′ Σουτ του Μέτσε, πολύ ψηλά άουτ η μπάλα

Νίκη Βόλου: Ράπτης, Δημολιός, Αλεξανδρής, Χατζόγλου, Βέργος, Πετράκος Μέτσε, Νικλητσιώτης (89’ Χουζούρης), Ματθαίου (66΄Τσιανάκας), Σκοπελίτης (72’ Βουρδάκης), Γαρυφαλλόπουλος

Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου: Θεολόγης, Τεντολούρης, Γιαννούλας, Ρόμπος,  Αετόπουλος, Κεχαγιάς, Σκόνδρας, Φλιούγκος, Μπατιμάς, Δερβέρας, Τσιώλης (48’ Σκρέκας)

Φωτό-Στοιχεία: goalpost.gr

Απόλλων Λάρισας – Ένωση Ιστιαίας 3-0
(37′ Μανθάνο, 72′ Διβανές, 85′ Σκούπρας)

Διαγόρας Σεβαστής – ΑΕ Καραϊσκάκης 1-2
(17′ Καράμπελας – 36′ Κουσίδης, 80′ Ευαγγέλου)

Τηλυκράτης – Αστέρας Πετριτή 2-0