Το Καστράκι κέρδισε 1-2 την ΑΕΤ

17952755_1493311397380057_5051535267868376595_nΜε δυο γκολ πέρασε από το Κηπάκι

Μετά από ένα ελεύθερο ματς χωρίς βαθμολογικό άγχος, οι φιλοξενούμενοι πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης με σκορ 2-1 και τους γηπεδούχους να έχουν πάρα πολλές χαμένες ευκαιρίες. Έξι χαμένες ευκαιρίες για τους γηπεδούχους μετρήθηκαν μέχρι το 23΄, πριν το Καστράκι ανοίξει το σκορ στην πρώτη του επίσκεψη και μετά από δύο λεπτά να σημειώνει και δεύτερο γκολ. Στο 1΄ο Τσιαφίτσας κεφαλιά από θέση βολής η μπάλα άουτ. Στο 2΄ο Δημόπουλος απέναντι από τον Μπόμπολα έστειλε την μπάλα πάνω στον τερματοφύλακα. Στο 6΄κεφαλιά ο Δ. Αλεξίου η μπάλα λίγο πάνω από την εστία. Στο 12΄πλασέ ο Δημόπουλος η μπάλα στα χέρια του Μπόμπολα. Στο 15΄ο Αλεξίου Ε. από κοντά στην περιοχή σούταρε άουτ. Στο 23΄ο Μπαρτζιώκας σουτ η μπάλα έξω. Το 0-1 στο 34΄. Εκπληκτικό γκολ του Λευτέρη Μπαούτη που πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή και με βολίδα την έστειλε στο δεξί παράθυρο. Το 0-2 στο 36΄. Σε κόρνερ από δεξιά του Λ. Μπαούτη, η άμυνα ολιγώρησε , η μπάλα χτύπησε στο πόδι του Δ. Αλεξίου και κατέληξε στα δίχτυα. Πίεσαν στην επανάληψη οι γηπεδούχοι , είχαν πρωτοβουλία αλλά οι του Καστρακίου με μεγαλύτερη εμπειρία στο παιχνίδι τους κράτησαν τη νίκη δεχόμενοι ένα γκολ. Στο 50΄ο Αλεξανδρής το σουτ καλό η μπάλα δίπλα από την εστία. Στο 53΄ ο Μαγκούτης απέναντι στον Μπόμπολα έπιασε χλιαρό σουτ η μπάλα στην αγκαλιά του τερματοφύλακα. Στο 60΄κεφαλιά ο Τσιαφίτσας στην περιοχή σε καλή θέση ο Μπόμπολας μπλόκαρε. Στο 73΄ σουτ ο Μαγκούτης απέκρουσε ο Μπόμπολας. Το 1-2 στο 76΄ . Ο Γκόγκας έφυγε κάθετα στην περιοχή και απέναντι στον Μπόμπολα πλάσαρε στην αριστερή γωνία. ΑΕΤ (Π. Γκένας) : Κουτσάγιας, Μπένγκο, Σακελλάριος, Αλεξίου Δ., Πούλιος, Μπαρτζιώκας, Μπακάλης ( 80΄Ντάσκας), Μαγκούτης, Αλεξίου Ε., Τσιαφίτσας ( 62΄Γκόγκας), Δημόπουλος ( 30΄λ.τρ. Αλεξανδρής) Καστράκι (Αλμπάνης) : Μπόμπολας, Σίμος, Μπαούτης Ανδρ (75΄Λιάκος)., Σιούτας, Γιάννης, Μπαούτης Λ., ΗΟΧΗΑ (73΄Παπανικολάου), Μαυρίκος, Παππάς, Γκουζιώτης ( 46΄Λιατσικούρας), Τσιαντούλας. Διαιτητές: Δουλόπουλος, Μανασής Μ., Καπερώνης