Νέα νίκη της Κ-16 στο πρωτάθλημα

1000-Αντιγραφή-1Η Κ-16 κέρδισε την Φιλύρα  με σκορ 1-0

Μία ακόμη σημαντική νίκη για τους μικρούς της Κ16 Α.Ο.Τρίκαλα που αγωνίζονται με την Ασπροκκλησιά στο πρωτάθλημα της Α1 ερασιτεχνικής.
Αυτή τη φορά επί της Φιλύρας με σκορ 1-0 στο γήπεδο Λογγακίου.
Το παιχνίδι ήταν καλό στο πρώτο ημίχρονο αλλά άτεχνο στην επανάληψη και σε αυτό έπαιξε ρόλο το σκληρό γήπεδο.
Ένα ακόμα στοιχείο του αγώνα, ήταν οι πολλές άστοχες τελικές προσπάθειες των νεαρών.
Στο 3΄οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη καλή ευκαιρία, με την κεφαλιά του Γιαννούχου με την μπάλα να περνάει άουτ.
Στο 25΄ο Γκούμας έβγαλε ωραία σέντρα, αλλά ο Νάκος δεν μπόρεσε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
Στο 44΄ άνοιξε το σκορ. Ο Γκούμας με γυριστό σουτ στην περιοχή και αφού πρώτα η μπάλα χτύπησε στο κάθετο δοκάρι, πέτυχε το 1-0.
Στο 67΄σουτ του Βαμπούλα εύκολα μπλόκαρε ο Αγγέλης.
Στο 69΄ ο Γκούμας από καλή θέση στην περιοχή έκανε το σουτ η μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι.
Στο 72΄ο διαιτητής του αγώνα κ. Κοντίνος απέβαλε τον Οικονόμου της Φιλύρας για εξύβριση.
Στο 85΄ σουτ του Κακούσιου ψηλά άουτ.
Στο 87΄ο Μουράτι εκτέλεσε το φάουλ, ο Γκούμας και πάλι από καλή θέση έπιασε την κεφαλιά η μπάλα άουτ.
Στο 88΄ωραία συνεργασία του Κογιάννη με τον Γκούμα, ο τελευταίος σουτ από κοντά ο Κουκουτσέλος έσωσε με τα πόδια.

Ασπροκκλησιά : Αγγέλης, Δρόσος, Τζάρντο, Σκαρλέας, Τζιάννης (53΄Κακούσιος), Παπαγεωργίου, Νάκος (55΄Μουράτι), Σταμάτης, Γκούμας, Κογιάννης, Σαργιώτης (65΄Μαγαλιός).

Φιλύρα: Κουκουτσέλος, Βαμπούλας Θ (46΄Τζιωρτζιώτης), Βαμπούλας Γ, Καλτσής, Γιαννούλας (75΄Καλόγηρος), Κουκουτσέλης, Οικονόμου, Ντόβας, Παπαρσένης, Παντέρας, Δίπλας.