Μίλησε ο Κουσκουνάς

20170308_151330

Χατ τρικ από τον χαρισματικό γκολτζή και νίκη με τον Κισσαμικό

Ο Νίκος Κουσκουνάς ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της νίκης του ΑΟΤ επί του Κισσαμικού στο εξ αναβολής παιχνίδι που διεξήχθη σήμερα το απόγευμα στο Δημοτικό στάδιο Τρικάλων.

Ο περσινός πρώτος σκόρερ της Λίγκας έχει βάλει πλώρη να επαναλάβει το επίτευγμα του και με τα τρία γκολ που σημείωσε οδήγησε εκ του ασφαλούς τον ΑΟΤ στην επικράτηση με 3-1 επί της Κρητικής ομάδας που ανησύχησε τους «κυανέρυθρους» μόνο προσωρινά, όταν και ισοφάρισε σε 1-1 μετά από απίστευτη γκάφα του Αποστολίδη που θύμισε Σιδεράκη!

Οι κακές καιρικές συνθήκες κράτησαν τον κόσμο στο γήπεδο και δεν ήταν πάνω από 300 ή 400 οι φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο.

Με την νίκη αυτή ο Περικλής Αμανατίδης έκανε δύο τις νίκες του στον πάγκο των Τρικάλων που έφτασαν τους 31 βαθμούς αλλά ατενίζουν με …κιάλια την κορυφή καθώς Απόλλων και Λαμία είναι στου 49 βαθμούς.

Αυτό είναι όμως κάτι που δεν διορθώνεται. Αυτό που μπορεί ενδεχομένως να διορθωθεί είναι η εικόνα της ομάδας που θα πρέπει να βλέπει κάθε παιχνίδι διαφορετικά ώστε στο τέλος να κάνει ταμείο.

Διαιτητής: Γκορτσίδας Ε. (Μακεδονίας), Βοηθοί: Πάτρας Π.(Μακεδονίας), Παπαδόπουλος Χ.(Κοζάνης)

TΡΙΚΑΛΑ (Π.Αμανατίδης): Αποστολίδης, Λαμπάκης, Πίντο, Βέρτζος, Γκόλιας, Ριζογιάννης, Μουμίν, Μπαϊκαρά(81′ Αρναρέλλης), Ρομπέρ(86′ Νταμαχού), Μπαλμπόα(64′ Στεφάνοβιτς), Κουσκουνάς

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Σ.Μπαξεβάνος): Πολίτης, Τσοντάκης, Μπουγαΐδης, Γιαλούσης, Κουρέλλας, Γκούμας, Ενγκουέμ(74′ Μαρτίνεζ), Ψιάνος, Τιάγκο(67′ Νικόλτσης), Μάντζης(79′ Θέος), Μίλιτς

*Αρκετά βαρύς ο αγωνιστικός χώρος

7′ Φάουλ του Γκόλια, κεφαλιά του Λεάντρο άουτ

10′ Σουτ στην κίνηση από τον Μπαικαρά η μπάλα άουτ

12′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τα Τρίκαλα και 1-0!!  Σέντρα του Γκόλια από τα αριστερά ο Κουσκουνάς βάζει την προβολή και ανοίγει το σκορ

30′ ΓΚΟΛ για τον Κισσαμικό. Η μπάλα γυρίζει στον Αποστολίδη ο οποίος προσπαθεί να ντριπλάρει και χάνει την μπάλα από τον Μίλιτς ο οποίος σκοράρει σε κενή εστία!!Μεγάλο λάθος από τον κίπερ των Τρικάλων!!

34′ Ακυρώθηκε γκολ του Κουσκουνά ως οφσάιντ

40′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τα Τρίκαλα!! Σέντρα του Γκόλια από αριστερά, προβολή του Κουσκουνά,ο Πολίτης το βγάζει,αλλά με δεύτερη προσπάθεια και πάλι ο Κουσκουνάς σκοράρει για το 2-1!!

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Τα Τρίκαλα ήταν ανώτερα στο ματς και δίκαια προηγούνται στο σκορ

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

*Συνεχίζεται η έντονη βροχόπτωση στο γήπεδο

52′ Σουτ του Ριζογιάννη από μακριά η μπάλα ψηλά άουτ

55′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τα Τρίκαλα. Ο Κουσκουνάς φεύγει απέναντι από τον Πολίτη, πλασάρει εξαιρετικά και κάνει το 3-1 επιτυγχάνοντας χατ τρικ!!

63′ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Κουσκουνά η μπάλα άουτ

64′ Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Στην θέση του Μπαλμπόα ο Στεφάνοβιτς

67′ Αλλαγή για τον Κισσαμικό. Στην θέση του Τιάγκο ο Νικόλτσης

70′ Κόρνερ του Ρομπέρ, σουτ στην κίνηση από τον Στεφάνοβιτς η μπάλα άουτ

*Τα τρίκαλα ελέγχουν το παιχνίδι και συνεχίζουν να δημιουργούν ευκαιρίες

74′ Αλλαγή για τον Κισσαμικό. Στην θέση του Ενγκουέμ ο Μαρτίνεζ

* Ο Κουσκουνάς είναι πλέον ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος καθώς έφτασε τα 11 γκολ!!

79′ Αλλαγή για τον Κισσαμικό. Βγαίνει ο Μάντζης και περνάει ο Θέος

81′ Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Στην θέση του Μπαικαρά ο Αρναρέλλης

86′ Τελευταία αλλαγή για τα Τρίκαλα. Στην θέση του Ρομπέρ ο Νταμαχού

88′ Εξαιρετική προσπάθεια του Αρναρέλλη και σέντρα από αριστερά, ο Κουσκουνάς με κεφαλιά από κοντά στέλνει την μπάλα λίγο άουτ!!

Κίτρινη κάρτα στον Γιαλούση

3 λεπτά οι καθυστερήσεις

Τέλος στο ματς. Τα Τρίκαλα παίζοντας και πάλι καλό ποδόσφαιρο επικράτησαν του Κισσαμικού με 3-1!!