Διπλό ο ΑΟΤ στις Σέρρες – με το δεξί ο Αμανατίδης

ÐÁÍÓÅÑÑÁÉÊÏÓ - ÔÑÉÊÁËÁ (FOOTBALL LEAGUE 2016-2017)

Πέρασαν εύκολα με 0-3 απο τις Σέρρες τα Τρίκαλα.

Νικηφόρο ήταν το ντεμπούτο του Π.Αμανατίδη στον πάγκο των Τρικάλων, αφού οι κυανέρυθροι έφυγαν με το διπλό από τις Σέρρες με 0-3!! Τα Τρίκαλα που από την αρχή της αναμέτρησης είχαν τον έλεγχο του ματς , άνοιξαν το σκορ μόλις στο 9′ με τον Ρομπέρ και κατάφεραν να τα διπλασιάσουν με τον Γιαννιτσάνη στο 24′ με γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή .Τα Τρίκαλα που δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα από τους γηπεδούχους έφτασαν και σε τρίτο τέρμα στο 93′ με σκόρερ και πάλι τον Γιαννιτσάνη. Εξαιρετικό ποδόσφαιρο από τα Τρίκαλα και εύκολη νίκη στις Σέρρες!!

Διαιτητής: Σέζος(Κιλκίς) Bοηθοί: Κελάζογλου(Χαλκιδικής), Χριστάκογλου(Χαλκιδικής)

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Π.Διλμπέρης): Ρίστιτς, Στέβιτς, Ιωαννίδης, Καψάλης, Βοσκόπουλος, Φουσού, Γαβριηλίδης, Τσιμίκας, Ρούτσης(61′ Κανούλας), Κάκκο, Γκούρτσας

ΤΡΙΚΑΛΑ(Π.Αμανατίδης): Αποστολίδης, Λαμπάκης, Γκολιάς, Λεάντρο, Βέρτζος, Μουμίν, Ριζογιάννης, Μπαλμπόα(85′ Στεφάνοβιτς), Γιαννιτσάνης, Ρομπέρ (70′ Αρναρέλλης), Μπαϊκαρά (73′ Νταμαού)

Σημείωση: Οι φωτό είναι απο το serressport.

DSC028682

To παιχνίδι όπως το μετέδωσε το sportrikala.gr

*Πολύ καλός ο καιρός στις Σέρρες

*Από νίκη προέρχεται η γηπεδούχος ομάδα στην Ελευσίνα (0-1), ενώ από νίκη προέρχονται και τα Τρίκαλα  εντός έδρας με τον Αγρ.Αστέρα (3-0)

*Ντεμπούτο σήμερα για τον Π.Αμανατίδη στον πάγκο των Τρικάλων, όπως επίσης και για τον  Θωμά Κυπαρίσση

*Λιγοστός ο κόσμος στις κερκίδες. Μπήκαν οι ομάδες στον αγωνιστικό χώρο

Έναρξη του αγώνα

9′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τα Τρίκαλα και 0-1!! Ολιγωρία της άμυνας των γηπεδούχων και ο Ρομπέρ με σουτ από τα πλάγια ανοίγει το σκορ.

12′ Ο Γιαννιτσάνης κερδίζει την μονομαχία με τον Καψάλη, σουτάρει δυνατά, αλλά η μπάλα περνάει λίγο άουτ!!

*Πατάει καλύτερα στο γήπεδο η ομάδα των Τρικάλων.

21′ Η μπάλα μετά από κόντρες πηγαίνει στον Γκούρτσα, αλλά στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ

*Οι γηπεδούχοι δεν μπορούν να κρατήσουν την μπάλα καθώς τα Τρίκαλα πιέζουν αρκετά ψηλά

22′ Σουτ του Τσιμίκα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει ο Αποστολίδης

24′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τα Τρίκαλα!! Ο Ρομπέρ σεντράρει από τα δεξιά και ο Γιαννιτσάνης με ωραίο γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή θα γράψει το 0-2!!

DSC028892

*Να θυμίσουμε πως ο Γιαννιτσάνης είχε πετύχει πέρυσι με τον Πανελευσινιακό 2 γκολ κατά του Πανσερραικού

Συμπληρώσαμε 30 λεπτά παιχνιδιού με τα Τρίκαλα να κυριαρχούν απόλυτα στον αγωνιστικό χώρο!!

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Τα Τρίκαλα προηγούνται 0-2,χωρίς να απειληθούν ιδιαίτερα και παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

49′  Σουτ του Γιαννιτσάνη, έδιωξε σε κόρνερ εντυπωσιακά ο Ρίστιτς

Κίτρινη κάρτα στον Ρούτση

55′ Μακρινό σουτ του Ριζογιάννη η μπάλα άουτ

61΄Αλλαγή για τον Πανσερραικό. Στην θέση του Ρούτση ο Κανούλας

*Με σχετική άνεση διατηρεί το προβάδισμα η ομάδα των Τρικάλων με τους γηπεδούχους να μην μπορούν να απειλήσουν

69′ Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Στην θέση του Κάκκο ο Τάντιτς

70′ Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Στην θέση του Ρομπέρ ο Αρναρέλλης

73′ Αλλαγή για τον ΑΟΤ. Στη θέση του Μπαϊκαρά ο Νταμαχού

74′  Μετά από μπαλιά του Γαβριηλίδη, ο Κανούλας θα βρεθεί σε θέση τετ α τετ αλλά δεν μπορεί να νικήσει τον Αποστολίδη

*Το ντεμπούτο του πραγματοποιεί σήμερα ο Νταμαού

Συμπληρώσαμε 80 λεπτά παιχνιδιού με τα Τρίκαλα να διατηρούν το υπέρ τους σκορ

81′ Καλό δυνατό σουτ του Τάντιτς, μπλοκάρει ο Αποστολίδης

85′ Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Στεφάνοβιτς στη θέση του Μπαλμπόα

4 λεπτά οι καθυστερήσεις

90+1′ Απευθείας φάουλ του Ιωαννίδη ,μπλοκάρει ο Αποστολίδης

90+3 ΓΚΟΟΟΟΛ για τα Τρίκαλα. Φάουλ του Γκόλια, ο Γιαννιτσάνης παίρνει την κεφαλιά και γράφει το 0-3!!Δύο γκολ και φέτος κατά του Πανσερραικού από τον Γιαννιτσάνη!!

Τέλος του ματς. Τα Τρίκαλα πέρασαν εύκολα από τις Σέρρες με 0-3 παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο!!