Μετάλλια αθλητών Τρικαλινών συλλόγων στο Πανελλήνιο

1Δυο ασημένια και δυο χάλκινα στην πρωτη ημέρα Ο Ν  Σκαρβέλης του ΓΣΤ στη Σφαίρα , ο Ζήκος της ΓΕΑΤ στα 60 μέτρα ήταν οι αθλητές που πήραν τα χάλκινα μετάλια στο πανελλήνιο Κλειστού Στίβου , ενώ Νάκος του ΓΣΤ και Ρούσσος της ΓΕΑ Τρικάλων στο μήκος ανέβηκαν στην τρίτη θέση του βάθρου

Ο Μιχάλης Σταματόγιαννης ήταν σε τρελά κέφια και κατάφερε να στείλει τη σφαίρα στα 20,22 μ. στην έκτη του βολή και να εξασφαλίσει τη συμμετοχή του στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα του Βελιγραδίου. Παράλληλα έδειξε εξαιρετική σταθερότητα σε βολές πάνω από τα 19,00 μέτρα. Ο 35χρονος ξεκίνησε τον αγώνα του με 19,10 μ. και συνέχισε με 19,42 μ., 19,68 μ., 19,36 μ., 9,70 μ. και 20,22 μέτρα.

Πολύ καλό αγώνα έκανε και ο Νίκος Σκαρβέλης, που ακολούθησε στη δεύτερη θέση με 19,12 μ., από την τρίτη του βολή.  Τρίτος με επίσης πολύ καλή εμφάνιση ήταν ο Τάσος Λατιφλάρι με 18,36 μέτρα. Ο αθλητής του Κένταυρου Χαλκδικής έπιασε παράλληλα και το όριο για το Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Κ20, που θα γίνει το καλοκαίρι στο ΜπίντγκοζΤην πρώτη του νίκη σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στα 60 μ. πανηγύρισε ο Παναγιώτης Τριβυζάς, που τερμάτισε 6.71 και έδειξε πως το καλοκαίρι θα είναι σε θέση να διεκδικήσει καλές επιδόσεις στα 60 μέτρα. Ο έφηβος Κώστας Ζήκος βελτίωσε το ατομικό του ρεκόρ με 6.76, στην πρώτη του κούρσα κάτω από τα 6.80. Δεύτερος επίσης με 6.76 ήταν ο Παναγιώτης Ανδρεάδης. “Προσπάθησα  να κάνω μια καλή εμφάνιση και νομίζω βγήκε κάτι καλό. Το γεγονός ότι επικράτησα ήταν σημαντικό για εμένα”, είπε ο Τριβυζάς, ο οποίος βελτίωσε το ατομικό του ρεκόρ